Denní objemy obchodů s krypto deriváty dosahují rekordních výšin

5
(5)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Denní objemy obchodů s kryptoměnovými deriváty, jako jsou opce a futures, tento týden prudce vzrostly a na řadě burz dosáhly rekordních výšin. 

Kryptoměnová burza s deriváty Deribit uvedla ve svém příspěvku z 29. února, že její obchodní objem za 24 hodin dosáhl historického maxima ve výši 12,4 miliardy dolarů.

Burza dodala, že otevřený zájem, což je počet derivátových smluv, které ještě nebyly uzavřeny nebo vyřešeny na platformě, překročil 29 miliard dolarů, další historické maximum. Třetí rekord byl dosažen v hodnotě klientských aktiv, která dosáhla 4 miliard dolarů.

Další historické rekordy

Společnost Coinbase Institutional 1. března uvedla, že jejich futures burza ve Spojených státech měla druhý nejlepší den v historii s objemem 380 milionů dolarů. Profesionální platforma pro obchodování opcí The Greeks Live také ohlásila historický objem obchodů s opcemi ve výši 620 milionů dolarů za 24 hodin.

Dne 1. března upozornil Greeks Live, že Bitcoin ETF pohánějí trh, což vedlo k rekordnímu objemu obchodů tento týden, když cena bitcoinu dosáhla až 64 000 dolarů.

Nicméně, pozice objemů opcí se mírně zvyšují, uvedl a dodal, že pevné přílivy vytvářejí velmi zdravou tržní strukturu.

V souvislosti s tím každý týden v pátek probíhá expirace kryptoměnových opcí a Deribit uvádí, že kolem 32 000 BTC opcí s nominální hodnotou 1,9 miliardy dolarů má vypršet k 1. březnu.

Kromě toho vyprší také asi 235 000 kontraktů opcí ETH s nominální hodnotou 793 milionů dolarů.

Rekordy v oblasti ETF

Spotové Bitcoinové ETF měly také solidní týden s několika rekordními obchodními dny. Tyto dny zaznamenaly objem obchodů přesahující 2 miliardy dolarů.

Nicméně, téměř 600 milionů dolarů odlivu z ETF Grayscale dne 29. února vedlo k poklesu čistého přílivu pro všech deset ETF na 93,8 milionu dolarů, což byla nejnižší úroveň od 6. února, jak uvádí předběžné údaje od společnosti Farside Investors.

Čisté přílivy do bitcoinového fondu společnosti BlackRock dosáhly dne 29. února 604 milionů dolarů. Tato částka představuje překonání čistých odlivů z Grayscale a předstihla celkový příliv všech ostatních ETF pro tento den.

Závěr

Přestože bitcoin postihla mírná korekce, zapříčiněná rekordním odlivem z ETF společnosti Grayscale, dále si drží své místo v okolí 62 000 USD. Sentiment tak zůstává stále býčí.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img