Darujklik.sk umožní těžbu kryptoměn ve prospěch charity

1
Darujklik.sk umožní těžbu kryptoměn ve prospěch charity

Charitativní projekt pomáhá vydělávat potřebné peníze prostřednictvím těžby kryptoměn.

Poprad, 11. června 2018 – Na Slovensku vznikl projekt Darujklik.sk. Jde o formu charity, která funguje na principu těžby kryptoměn. Občanské sdružení Blockchain Slovakia, jež je tvůrcem tohoto projektu, chce takto poukázat na možnost využití kryptoměn pro dobrou věc. Lidé se mohou zapojit do projektu tím, že poskytnou své počítače na těžbu kryptoměn, přičemž za těžbu dostanou odměnu. Ta bude v plné výši připsána na konto vybrané organizace. Těžaři si na začátek mohou vybírat z pěti různých charitativních projektů.

„Chceme využít sílu i potenciál počítačové sítě a motivovat její uživatele, aby pomáhali těm, kteří to potřebují, „

– uvedl důvody vzniku charitativního projektu Marek Môcik, prezident Blockchain Slovakia, o.z.

Počítač se dnes nachází v každé domácnosti či na kterémkoliv pracovišti. Po celou dobu, kdy je zapnutý, na něm může díky Darujklik probíhat těžba na pozadí. Stačí navštívit webové stránky www.darujklik.sk, zvolit si organizaci, které chcete pomáhat, a kliknutím na srdíčko spustit těžbu. Stačí jen pohnout prstem a můžete pomáhat doslova kdykoliv. Dárci se sami rozhodnou, komu věnují energii svých počítačů. Blockchain Slovakia chce touto cestou oslovit i mladé lidi, kteří chtějí pomáhat, ale nemají na to finanční prostředky. V tomto případě je ani nepotřebují.

Zalistování partnerských organizaci do projektu je bezplatné, jedinou podmínkou je, aby organizace měla charitativní rozměr a dovedla prokázat smysluplné aktivity. Mezi organizace zapojené do projektu patří i systém Dobrý anjel, Biela pastelka či mezinárodní organizace Kiwanis. Ve světě už na podobném principu funguje například celosvětově známý Unicef.

Oficiální web: darujklik.sk

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Samuel.

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Pedro Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pedro
Host
Pedro

Trochu to pripomina sber vicek na postizene deti.
Naklady na jedno vicko 10Kc. Zisk z jednoho vicka 0,03Kc

Jestli chcete pomoct charite, proste si tu PETku nekupte a poslete jim rovnou tu desetikorunu. Podekuji vam oni i planeta.