Daniel Yan varuje před korekcí trhu po dosažení víceletého maxima bitcoinu

4.3
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Daniel Yan z Matrixportu varuje před možnou korekcí trhu po nedávném vzestupu ceny bitcoinu na nejvyšší úroveň od roku 2021, zatímco sentiment na trhu ukazuje na extrémní chamtivost.

Yanovo varuje před korekcí

Daniel Yan, spoluzakladatel a bývalý provozní ředitel společnosti Matrixport, nedávno projevil obavy z možné tržní korekce. Jeho obavy se týkají nedávného prudkého vzestupu bitcoinu. Ten se tak blíží svým historickým maximům z roku 2021. Yan ve svém příspěvku na sociální síti X (dříve Twitter) upozornil na tržní nadšení a předpověděl, že by do konce dubna mohlo dojít k poklesu ceny bitcoinu o cca 15 %.

Yan také zdůraznil, že březen bude zásadním měsícem z hlediska makroekonomických událostí. Ty mohou mít výrazný dopad na hodnotu bitcoinu. Mezi tyto události patří schůze Federálního rezervního systému, snížení odměn těžařům o polovinu (halving) a upgrade Etherea.

Jeho obavy vyplývají ze současného stavu trhu, kde cena bitcoinu nedávno překročila úroveň 60 000 dolarů a dostala se až nad 64 000. To vedlo k vysoké tržní euforii, jak ukazuje index strachu a chamtivosti (Fear & Greed Index). Ten dosáhl extrémních hodnot chamtivosti​​​​.

Navzdory Yanovým medvědím vyhlídkám, je třeba poznamenat, že předpovědi společnosti Matrixport nebyly v minulosti vždy přesné. Například v lednu, když byl Bitcoin obchodován za 40 800 dolarů, společnost Matrixport varovala před možností, že SEC neschválí spotové bitcoinové ETF kvůli politickým rizikům.

Předpověď, jak už dnes víme, byla mylná, když SEC schválila několik spotových bitcoinových ETF, což vedlo k nárůstu ceny bitcoinu o více než 50 %​​ od té doby.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 62 118 USD dle KMC.

Závěr

Co si o předpovědi Daniela Yana myslíte vy? Kam podle vás bude směřovat cena bitcoinu v následujících týdnech? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Další informace o vývoji ceny kryptoměn naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img