Další ukazatel předpovídá počátek býčího trhu

5
(10)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Minulý týden uzavřela týdenní svíce ceny bitcoinu s výrazným nárůstem. Jedná se o třetí nejlepší výsledek od počátku roku. Jsme tedy v pásmu kolem 30 000 USD, což je dlouhodobá zóna rezistence. Podle některých analytiků je již hranice prolomena, podle některých rozhodne tento týden. Co nás vlastně čeká? Začal býčí trh?

Asi nedokážeme předpovědět nečekané černé labutě, ale při pohledu do kalendářů se nám tam rýsuje klíčové páteční oznámení indexu osobních spotřebních výdajů USA (PCE). Jerome Powell, šéf Fed, tento index již v minulosti označil jako zásadní ukazatel inflačních trendů. Zveřejněná hodnota tak může mít i přímý vliv na další rozhodnutí o úpravách úrokových sazeb. Z posledního zasedání vyplynulo, že do konce roku nás mohou čekat ještě dvě navýšení. Více než tři čtvrtiny trhu aktuálně očekávají, že na konci července dojde k navýšení základní sazby od 25 bazických bodů.

Blíží se změna obtížnosti těžby bitcoinu

Ve středu večer dojde ke změně obtížnosti těžby bitcoinu. Tentokrát dojde ke snížení, což se od počátku roku stalo pouze třikrát. Většinou dochází k navýšení skoro každé dva týdny. Pro těžaře je klesající obtížnost a současná rostoucí cena rozhodně vítaným obdobím.

Indikátor RHODL naznačuje počátek býčího trhu

Podle populárního analytika Philipa Swifta je bitcoin na úsvitu „nového spekulačního cyklu“. Ukazuje to na indikátoru RHODL. Ten se zabývá realizovanou hodnotou mincí podle stáří a zohledňuje jejich hodnotu při posledním pohybu. Z něj vyplývá, že dochází k přesunu tokenů z hodlerů na spekulativní nástroje. To hodnotí jako klasické chování očekávané na začátku býčích trhů.

Závěr

Ukazatele jsou jedna věc, ale všichni jsme již zažili situace, kdy negativní zprávy z trhu mohou směr rychle otočit do opačného směru. Index Fear & Greed u bitcoinu se po pár dnech v oblasti chamtivosti vrátil do neutrální zóny. To by mohlo ukazovat na ustálení ceny a možná i potvrzení prolomení rezistence. A možná jen obchodníci čekají, co se bude dít dál.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img