CurioInvest tokenizoval limitovanou edici Ferrari F12 TDF

0
(0)

Tokeny, představující limitovanou edici Ferrari F12 TDF 2015, jsou od 16. června k dispozici evropským investorům.

Nový startup v oblasti kryptoměn, společnost CurioInvest, začala prodávat tokeny představující “akcie” limitované edice vozu Ferrari. Jako první kus byla vybrána limitovaná edice Ferrari F12 TDF r.v.2015.

V roce 2019 bylo výše zmíněné Ferrari oceněno na půl milionu dolarů. Jen o osm měsíců později už bylo k prodeji za třikrát vyšší cenu.

Rey Fernando Verboonen, spoluzakladatel CurioInvestu, uvedl:

„Když se na tato aktiva podrobně podíváme, zjistíme, že sběratelské předměty překonaly S&P 500. Ze sběratelských aut se nejlépe vedlo klasikám a “hyperautům” (ty nej exotiky).“

Od svého založení v roce 2013 vzrostl tzv. Ferrari index o 233 %. Tento index se skládá z cen 13 nejdražších sběratelských vozů Ferrari z 50–70. let minulého století. Je tedy jasné, že i tento index překoval S&P 500. Za posledních deset let totiž S&P 500 vzrostl o 173 %. Při porovnání těchto hodnot Verboonen považuje limitované edice vozů Ferrari za zajímavou investiční alternativu.

Blíže k tokenům

Lichtenštejnská společnost Curioinvest dostala zelenou pro své plány i od tamní hlavy finančních regulací. Dostupných je 440 000 tokenů, každý za jeden dolar. Jsou založeny na standartu Ethereum ERC-20 a vyměnitelné na jakékoli směnárně. Pro přístup tokenů na sekundární trh si Curioinvest vybrala kryptosměnárnu Huobi.

Ačkoli již CurioInvest již v minulosti prodával tokeny exotických aut, je tato nabídka premiérou pro evropské investory. Ti američtí se navíc nákupu vůbec zúčastnit nemohou.

Tento lichtenštejnský startup bude mít i soukromý prodej tokenů pro institucionální investory s limitem 1,1 mil. USD. Jeden token bude představovat část finální ceny auta. Když se auto prodá, budou peníze rozděleny držitelům akcií.

Ještě se ale z finální ceny k rozdělení odečtou náklady na skladování auta, které se budou podle Verboonena za plánované pětileté úschovy pohybovat mezi 26 000 a 52 000 USD. Pokud se navíc vůz prodá se ziskem, CurioInvest si nárokuje tučnou 20 % provizi.

Prodej tokenů byl zahájen 16.6 a bude trvat měsíc nebo do nasbíraných 1,1 mil. USD. Auto je zatím uschováno v zabezpečených garážích nedaleko Stuttgartu v Německu. „Potřebuje velmi specifické podmínky,“ dodal Verboonen. Jde o velmi málo prašné klimatizované místo a s autem se zachází v rukavičkách.

Závěr

Jelikož jde v Evropě o úplnou novinku, bude zajímavé sledovat jak se k tomu investoři postaví a jak Curioinvestu jejich plán vyjde.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img