Čtyři znamení, že se drobní investoři vrací do kryptosvěta

0
(0)

Zprávy a souhrny

Není žádným tajemstvím, že rychlý nárůst hodnoty Bitcoinu v letech 2016-2017 mohl být do značné míry připsán zájmu drobných investorů. Stejně tak nemůže být pochyb, že když nastal  na počátku roku 2018 pád Bitcoinu, drobní investoři byli jedni z prvních, kteří trh opouštěli. Tento propad se zastavil až na pouhých 20 % původní ceny – $3 150/BTC.

Avšak jak plynul čas, situace se opět změnila. Zde vám nabízíme čtyři hlavní důvody, proč víra v dlouhodobé posilování může být na místě.

Důvod první: Všichni kupují Grayscale Bitcoin Trust

Ne všechny akcie se obchodují na burze, a ačkoli je Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) jednou z těch, které na burzách najdeme, je zároveň i druhou nejaktivněji obchodovanou akcií ve Spojených státech amerických mimo burzy.

Institucionální investoři tradičně dominují těmto obchodům, ale v poslední době jsou vidět jasné známky přítomnosti menších investorů, kteří se vracejí do hry a kryptoměnám dávají druhou šanci. 

Důvod druhý: Zvýšený objem obchodovaný na Coinbase

Larry Cermak, který je výzkumníkem v dané oblasti, zveřejnil data, která ukazují, že průměrný objem obchodovaný na Coinbase denně byl v únoru průměrně 342,46 milionu dolarů. To je téměř trojnásobek množství z ledna a zhruba tolik, co v květnu 2019. Coinbase je právě ta platforma, kam se drobní investoři velmi často uchylují, mají-li zájem investovat. To dále podporuje domněnku o formujícím se býčím trhu.

Důvod třetí: Google trends data

Google trends data, která mapují trendy ve vyhledávání, naznačují, že se zvyšuje zájem o vše související s kryptosvětem a kryptoměnami, včetně investic do různých digitálních aktiv.

Jednoduchý příklad: příkaz k vyhledání “Buy Bitcoin” právě dosáhl nejvyšší frekvence za posledních 7 měsíců. Zde nacházíme zajímavou paralelu s rokem 2017, kdy drobní investoři (vyhledávající investiční příležitosti tímto způsobem) podobným chováním předpovídali vzestup Bitcoinu na pozdějších $20 000. Tentokrát se ve vyhledávání navíc objevují termíny jako “Etherneum” nebo “altcoin”.

Důvod čtvrtý: Média

Ačkoliv tento bod může být vnímán všelijak, nedá se popřít, že v poslední době jsme svědky strmého nárůstu zmínek a článků v médiích, které se týkají právě Bitcoinu a kryptosvěta obecně. Protože média jsou známá tím, že publikují to, co chtějí čtenáři číst, nedá se popřít jistý zvýšený zájem veřejnosti o Bitcoin.

Závěr

Drobní investoři se vracejí do kryptosvěta. V roce 2018 jsme byli svědky jejich hromadného odlivu, avšak situace se od té doby značně změnila. Může to být také dáno dalšími faktory, jako například všeobecnou euforií, která v dnešních dnech rezonuje v naší společnosti. Nebo je to snad i následek lepší informovanosti a snadnějšího přístupu do světa kryptoměn? Ono je to v konečném výsledku jedno, neboť trend je celkem jasný. To, co spustilo prudký vzestup cen před rokem 2018, se opět do jisté míry navrací.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
pietro

Cenu BTC posunou nahoru z dlouhodobého hlediska jedině drobní inverstoři, ne velryby ani spekulanti.. a to to je to, co se právě teď děje 🙂

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: