Čtyři kryptoměny, které mohou přežít pád kryptotrhu

0
(0)

Budoucnost kryptotrhu se nedá odhadnout. Můžeme se však ohlédnout do minulosti a upřít svou pozornost například k tzv. “dotcom bubble”, které se trh kryptoměn z hlediska kapitalizace docela podobá. Některé velké firmy však prasknutí bubliny přečkaly. Které kryptoplatformy mají potenciál přežít případný pád kryptotrhu? Čtěte dále!

Abychom lépe pochopili možnou budoucnost kryptotrhu, vzali jsme data z minulých „boomů“ a zkoumali jejich podobnost s kryptoměnami. Největší bubliny v minulosti byly tzv. „dotcom bubble“ a „housing crisis“, jejichž graf se velmi podobá grafu kapitalizace trhu do poloviny února 2018 – viz obrázek níže.

Co se stalo v dotcom bublině a které firmy ji přežily

I když se nejedná o dokonalé srovnání, dotcom nám ukazuje možné scénáře, kterými se  budoucnost kryptoměn může ubírat. Během prasknutí dotcom bubliny zaniklo tisíce firem a zničily se miliardy dolarů. Některé firmy však tuto těžkou zkoušku přečkaly a vyrostly do nynějších internetových obrů.

Analýza top společností, které přežily dotcom bublinu, svědčí jasně o jejich vzorci: Pomáhat lidem šetřit nebo vydělávat peníze. Dává to smysl. Představte si, že jste ztratili všechny peníze při prasknutí bubliny – nezajímají vás stránky o zvířátkách, ale chcete kompenzovat ztráty. Proto hledáte přesně ty stránky, které vám něco takového umožní. Takovéto přeživší společnosti jsou například Amazon, Ebay, Priceline nebo Expedia. Poslední dvě jmenované společnosti se soustředí hlavně na šetření nákladů za cestování.

Kryptoměny na podobném principu

Pokud kryptoměny následují trend dotcom bubliny, vyvstává zákonitě otázka, které společnosti mohou obstát v kryptosvětě? Vybrali jsme čtyři altcoiny, o nichž si myslíme, že  mají potenciál přežít.

Steem (STEEM)

Token, který pomáhá spisovatelům a vydavatelům vydělávat peníze. Například Steemit, webová stránka používající kryptoměnu STEEM, je výborným příkladem. Vypadá podobně jako Medium, ale s jedním rozdílem. Na Steemit dostanou tvůrci článku zaplaceno. Když váš článek je v TOP příspěvcích, tak můžete získat i více než 1500 USD. To už si dobře rozmyslíte, na jakou platformu váš článek přidáte.

Vanywhere (VANY)

Chcete zpeněžit svůj volný čas? Představte si, že máte večer několik hodin volného času. Zapnete si laptop a nalogujete se na Vanywhere, kde poté přijímáte hovory a odpovídáte ostatním uživatelům na různé otázky. Většinou se ale řeší každodenní záležitosti. A za svou práci dostanete samozřejmě zaplaceno.

Siacoin (SIA)

Decentralizované cloud uložiště. Něco jako Dropbox, ale je realizované pomocí blockchainu. Vydělat si můžete nabízením volného místa na vašem disku. Pokud si chcete na Sia něco uložit, za 1 TB volného místa zaplatíte pouze 2 USD měsíčně, což je o 8 USD méně než za uložiště od Googlu nebo Applu. Můžete tak vydělat a ušetřit na komoditě, která bude potřebná i v budoucnu.

Nano (dříve RaiBlocks, XRB)

Rychlá a bezplatná digitální měna. Ano, výhodou této měny jsou její nulové transakční poplatky. Tím se otevírají nové příležitosti pro uživatele, kteří chtějí nějakou tu korunku ušetřit. Velký potenciál této kryptoměny může být například v mikrotranskacích.

Závěr:

Bude se tento trend šetření a vydělávání peněz držet? Na to nám odpoví až budoucnost. Pokud ale ano, tak právě teď je vhodná chvíle nakoupit si některé kryptoměny! Co se týče těchto čtyřech platforem, jedná se jen o vybrané zástupce z mnoha dalších, ve kterých vidíme potenciál přežít případný pád kryptotrhu. Sledujte nás na Facebooku!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img