Credit Suisse: Bitcoin bude těžit z nového světového řádu

4.2
(5)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Švýcarská investiční banka Credit Suisse předevčírem vydala zprávu, kde předpovídá radikální změnu globálního měnového systému. Konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou by mohl podle banky urychlit změny ve světě. Co dalšího uvádí Credit Suisse ve své zprávě?

Credit Suisse předpovídá budoucnost měnového řádu

Zpráva investiční banky se sídlem ve Švýcarsku pojmenovaná Bretton Wooods III, navazující na stejnojmennou dohodu z roku 1944, předpovídá radikální změnu globálního měnového systému a novému paradigmatu pro peníze.

Ve zprávě se uvádí, že vzhledem k dynamice západní inflace a východnímu geopolitickému konfliktu se objeví nový měnový řád, který bude založený na měnách krytých komoditami. Autor publikace uvádí:

„Rozvíjí se krize. Krize komodit. Komodity jsou kolaterál a kolaterál jsou peníze a tato krize je o rostoucí přitažlivosti vnějších peněz před vnitřními.“

Inflace ve Spojených státech amerických je nejvyšší za 40 let. Peníze už nikdy nebudou stejné, až rusko-ukrajinská válka skončí. Na konci zprávy autor uvádí, že ze současné situace může profitovat bitcoin.

„Tato krize se nepodobá ničemu, co jsme zažili od nástupu prezidenta Nixona do funkce amerického dolaru od zlata v roce 1971.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 39 357 USD dle KMC.

Závěr

Bitcoin díky své omezené nabídce a transparentní decentralizované povaze může jednoho dne překonat veškeré překážky, které mu stojí v cestě k masové adopci. Celou zprávu Credit Suisse pojmenovanou Bretton Woods III si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další obsah.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
PetrD
Hodnocení článku :
     

Problémem může být, že se teď BTC hromadí v rukou několika konglomerátů či neprůhledných struktur a ty můžou ovládat jeho vliv na světové dění..

FC Slaboj Višněhrad

No ale to je problém retailu, že si nenakoupí. Zase budou všichni brečet s křížkem po funuse…

Vojtech

To je právě pro spekulanta pozitivum! Pokud hromadí ty „správné entity“ (tedy ty, které dosud nejvíc profitovaly z bezkonkurenční pozice dolaru), pak se lze spolehnout, že btc nezapadne a čeká ho masová adopce. Podle mě není náhoda, že btc spatřil světlo světa hned po globální ekonomické krizi odstartovane v USA v 2008. Jinými slovy Satoshi Nakamoto je jednoduše krycí Story pro právě tyto entity, které došly závěru, že současný finanční system v dohledné dobe přestane plnit dosavadní účel a k udržení jejich vlivu bude třeba vyvinout a opanovat zcela nový instrument.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: