[Hot news] Craig Wright hrozí BTC a BCH potenciální žalobou

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Coinmate obnovil výběry EUR a CZK • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Dogecoin pumpuje po videu na Tik Toku • Telegram ukončí provoz TON sítě v srpnu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Trhy mají...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Craig Wright, který o sobě tvrdí, že je Satoshi Nakamoto – tvůrce Bitcoinu, varoval  BTC a BCH, aby přestaly používat BTC databázi. Hrozí potenciální žalobou a tvrdí, že obě sítě porušují zákony podle podmínek původních licencí EULA a MIT.

Hlavní argument Craiga Wrighta

Wright tvrdí, že práva na bitcoinovou databázi se řídí podle Copyright, Designs and Patents Act 1988 (CDPA) a Copyright and Rights in Databases Regulations 1997 (Databases Regulations 1997). Měla by být tedy považována za osobní majetek.

Prohlašuje, že reprezentace 21 milionů Bitcoinů, z nichž každý je dělitelný na 8 desetinných míst, je pouze ústní dohodou.

Co Wright požaduje

Tvůrce Bitcoinu by měl mít všechna práva požádat o vydání této jednostranné smlouvy:

„Jako tvůrce Bitcoinu si zachovávám práva svého druhu na jakoukoli kopii databáze vytvořenou v genesis v lednu 2009. Vlastnictví se nevzdám. Budu jí licencovat a již jsem se na tom začal pracovat.“

Proti Craigu Wrightovi je od roku 2018 vedenou v soudním řízení, ve kterém jde o majetek Dava Kleimana, pozdějšího obchodního partnera společnosti Wright. Je obžalován, že po Kleimanově smrti v roce 2013 si Wright nezákonně přivlastnil více než milion Bitcoinů, které společně vytěžili.

Závěr

Soudní případ byl odložen na 17. dubna a soudní řízení se nebude konat dříve než v červenci 2020. V každém případě však zjistíme, zda všechny nároky jsou právoplatné nebo ne. Co si o celém případu myslíte? Došlo k nezákonnému přivlastnění nebo je Craig Wright v plném právu?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře