ConsenSys říká, že neprodává žádná uživatelská data MetaMask. Plánuje je uchovávat pouze sedm dní

4.5
(2)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Kontroverze, kterou vyvolala nedávná aktualizace podmínek softwarové společnosti stojící za peněženkou MetaMask, donutila ConsenSys k další reakci.

ConsenSys mírní obavy uživatelů MetaMask

Minulý měsíc ConsenSys aktualizovala své podmínky služby. Uživatelé, kteří do té doby věřili v relativní soukromí během odesílání transakcí v peněžence MetaMask, zjistili, že se opak stal pravdou.

Společnost nyní shromažďuje uživatelská data, jako jsou jména, IP adresy, data narození, uživatelská jména, kontaktní údaje a pohlaví… Spojení identity s konkrétní veřejnou adresou peněženky přitom může být potenciálně nebezpečné z mnoha různých důvodů.

Hlasité obavy o soukromí a potenciální zneužití těchto dat přinutily ConsenSys k tomu, aby se názorem uživatelů zabývala.

V novém příspěvku na blogu společnost říká, že neprodává žádná uživatelská data a shromažďuje je pouze za účelem zajištění úspěšného šíření transakcí a dalších funkcí, jako je ochrana proti DDoS útokům.

Navíc prý nyní pracuje na významném zkrácení doby, po kterou budou IP adresy a další citlivá data uživatelů peněženky Metamask uloženy.

Pracujeme na zkrácení doby uchovávání na 7 dní a tyto zásady uchovávání připojíme k našim zásadám ochrany osobních údajů v nadcházející aktualizaci.

Nikdy jsme neprodali a nikdy neprodáme žádná uživatelská data, která shromažďujeme. Údaje používáme přísně v souladu s omezeními použití popsanými v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Uživatelé mohou volit alternativu

Jak společnost opakovaně uvádí, uživatelé se mohou rozhodnout nepoužívat Infuru jako svého výchozího poskytovatele služeb uzlu. Ti se tak mohou při použití MetaMask, populární peněženky pro ethereum a některé další blockchainy, rozhodnout pro použití alternativního vzdáleného volání procedur (RPC).

ConsenSys poznamenává:

Také provádíme některé aktualizace MetaMask, abychom posílili náš závazek k uživatelskému výběru. Zatímco Infura je předinstalovaným výchozím poskytovatelem RPC, když uživatelé instalují MetaMask, někdy si uživatel přeje určit alternativní RPC třetí strany nebo vlastní hostitelský uzel.

Z hlediska ochrany soukromí upozorňujeme, že tyto alternativy nemusí ve skutečnosti poskytovat více soukromí; alternativní poskytovatelé RPC mají různé zásady ochrany osobních údajů a praktiky týkající se dat a vlastní hostování uzlu může lidem ještě více usnadnit přidružení vašich účtů Ethereum k vaší IP adrese.

Závěr

Uživatelé peněženky MetaMask se obávají ztráty soukromí po změně podmínek společnost ConsenSys tak, že nyní mimo jiné dochází k párování IP adres s veřejnými adresami peněženek. Společnost oznámila, že pracuje na zkrácení doby, po kterou se tato a další citlivá data uchovávají.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img