CoinMarketCap přichází s novým systémem hodnocení

5
(4)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Binance Labs podporuje ochranu soukromí uživatelů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Peter Brandt předpokládá, že ETH porazí BTC a že altseason je tady • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin po...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Populární stránka CoinMarketCap poskytující základní přehled trhu kryptoměn na svém oficiálním blogu oznámila přepracování tržních párů. Kromě nového řešení stránka představuje také nový indikátor důvěryhodnosti.

Problémová objemová inflace

Nafouknuté objemy obchodování, které vykazují různé kryptoburzy, vyvolávají nejen u obchodníků dojem legitimity, ale také zvyšují viditelnost kryptoměny v žebříčku. Tato objemová inflace je problémem v kryptoměnovém odvětví od roku 2018.

Minulý pátek tak představila stránka CoinMarketCap nový systém hodnocení pro veškeré tržní páry. Celkem přes 22 000 tržních párů pokrývajících více než 5 500 kryptoměn. Místo klasického metrického systému hodnocení tak přechází na kombinovaný systém hodnocení.

Na oficiálním blogu CoinMarketCap stojí:

„Například, pokud si chcete koupit Bitcoin za Eura (BTC/EUR), jak zjistíte, která burza vám nabízí nejlepší cenu a zároveň ukazuje legitimní objemy obchodování? Tržní páry budou nyní algoritmicky hodnoceny ve třech aspektech – hlášeném objemu, likviditě a odhadu uživatelské základny kryptoměnové burzy.“

Ve finále to znamená, že každá tržní dvojice bude muset dosáhnout dobrého skóre ve všech udaných aspektech, aby mohla být v závěru dobře hodnocena. Nový systém hodnocení se stane výchozím pro všechny tržní páry.

Indikátor důvěry

Mimo nového systému hodnocení CoinMarketCap zavádí také nový ukazatel, který odráží úroveň důvěry v danou kryptoměnovou burzu. Cílem této funkce je lépe informovat uživatele o tom, kde by chtěli obchodovat.

coinmarketcap
Zdroj: coinmarketcap.com

Generální ředitelka CoinMarketCap, Carylyne Chan, prohlásila:

“ Náš nový žebříček a indikátor důvěry budou používat sofistikované nástroje, které máme po ruce, ke zjednodušení procesu rozhodování o nejlepších tržních párech. Cílem je ušetření času našim uživatelům a snížení rizika při výběru burzy“

Závěr

CoinMarketCap pevně věří, že s těmito novými metrikami překoná informační mezery, které při výběru kryptoměnové burzy uživatelům výrazně ušetří čas a sníží rizika při jejich výběru.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře