Coin Center soudně napadá americké sankce na Tornado Cash!

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Nezisková organizace Coin Center se sídlem ve Spojených státech podává žalobu na americké ministerstvo financí kvůli sankcím na kryptomixér Tornado Cash.

Sankce na Tornado Cash posoudí soud

Advokační skupina Coin Center, kryptoinvestor David Hoffman, anonymní obhájce lidských práv známý jako John Doe a softwarový vývojář Patrick O’Sullivan podali žalobu na americké ministerstvo financí. Říkají, že mají v úmyslu vyhrát, i kdyby museli jít až k Nejvyššímu soudu.

Žaloba na kroky ministryně financí Janet Yellen a ředitele OFAC Andrea Gackiho byla podána 12. října u amerického okresního soudu pro severní obvod Floridy. Tvrdí, že sankce na peněženky a transakce spojené s kryptomixérem Tornado Cash byly „bezprecedentní a nezákonné.“

Pokud uživatel nepodnikne proaktivní kroky k ochraně svého soukromí, transparentnost účetní knihy umožní cizím lidem sledovat jeho soukromé asociace a sledovat jeho intimní vztahy.

Soukromí a bezpečnost

Žalobci se rozhodli podniknout právní kroky částečně kvůli obavám o soukromí ohledně krypto transakcí. V zásadě říkají, že donutit uživatele odkrýt svá aktiva a umožnit každému vidět, kolik jich vlastní, je jako nakreslit mu na “terč na záda”.

Dodali:

V důsledku akce Bidenovy administrativy jsou Američané, kteří využívají Tornado Cash k ochraně svého soukromí při používání vlastního majetku, zločinci. Navíc jejich přijetí jakéhokoli majetku prostřednictvím Tornado Cash, dokonce i od někoho cizího, který si nevyžádali, je federální zločin. A jejich použití Tornado Cash k ochraně jejich expresivních aktivit je také trestné.

Yellenová, Gacki a OFAC podle žalobců „překročili svou zákonnou pravomoc“ tím, že přidali kryptomixer na svůj seznam sankcionovaných subjektů, protože Tornado Cash byl „nástroj ochrany soukromí mimo kontrolu kohokoli.“

Navíc podle nich došlo k porušení ústavních práv uživatelů, jejichž jediným záměrem bylo dosažení určité míry soukromí. Uvedli přitom několik konkrétních případů, jeden z nich se týká Johna Doe.

Doe říká, že daroval krypto na proukrajinské účely uprostřed války země s Ruskem. Odříznutí od nástroje na ochranu soukromí by zvýšilo pravděpodobnost, že se ruští agenti „dozvědí o jeho proukrajinských aktivitách,“ což by mohlo ohrozit jeho živobytí.

Závěr

Právní tým Coin Center napadl kriminalizaci mixéru Tornado Cash. Mimo jiné říkají, že jde o narušení ústavních práv Američenů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img