Co přinesl letošní HCPP19 v Praze?

0
paralelní polis

Paralelní Polis pořádala letos již 6. ročník Hackers Congress. Do pražské „mekky“ krypta se sjela řada zajímavých lidí z různých oblastí – bitcoinmaximalisté, hackeři, biohackeři, ekonomové, sociologové, libertariáni a další. Tento rok bylo téma OPT-OUT.

Pátek 4. 10 2019

V pátek ve 14:00 odstartovala svoji přednášku Olga Ukolova zabývající se AI technologií, kde se po přednášce rozjela diskuze mezi návštěvníky a energetickými diváky. Po přednášce mohli všichni návštěvníci HCPP19 zajít na workshop, kde se mohli dozvědět více o své geekovské hračce a jak si s ní pohrát. Každý návštěvník totiž dostal trojúhelník a k němu návod. Tato hračka sloužila jako wallet, se kterou se dalo platit na všech místech hackers kongresu. Přes ATM převedl návštěvník na wallet BTC nebo LTC. Pokud chtěl platit, stačilo pouze zmáčknout tlačítko a přiložit na čtečku a platba byla provedena.

Na workshopu vedeném Michaelem Schlohem von Bennewitz v trefně označené místnosti v suterénu „Badge Clinic“ se návštěvníci mimo jiné dozvěděli, které peněženky je dobré používat pro lightning a jaké jsou vlastně jejich výhody.

V podvečer svérázný Tone Vays objasnil, proč vše kromě Bitcoinu jsou shitcoiny a jejich hodnota bude v budoucnu nulová. Páteční večer zakončilo přestavení prvního československého dokumentu Libertas, který dokumentuje kryptoscénu v České republice a na Slovensku.

Sobota 5.10. 2019

Sobotu otevřel se svoji přednáškou o migraci Travin Keith, který se zabýval nelegální migrací. Po něm nastoupil na stage člen Paralelná Polis Bratislava Juraj Bednár se svojí přednáškou na „Financial surveillance and crypto utopias.“ Stejně jako název přednášky se bude jmenovat i jeho kniha.

V 6 hodin večer, před přeplněnou přednáškovou místností, představil svoji první velmi technickou přednášku, jedna z hlavní hvězd HCPP19, s rouškou přes obličej – Smuggler! Večer zakončila aukce zlaté mince. Konečná cena za minci se vyšplhala na 0,67 BTC.

Neděle 6.10. 2019

Nedělní odpoledne přineslo jako první panelovou diskusi, kde účastníci představili své kryptokomunity (Nelson Melina – Palis Parallea, Joerg Platzer – Room 77, Gideon Gallash – Blockchainhotel, Smuggler – Berlin Container/Anarplex.net, Martin Leskovjan – Paralelní Polis, Juraj Bednár – Paralelná Polis Bratislava, Tomáš Kanócz – Paralelná Polis Košice).

Poté všichni netrpělivě čekali na přednášku kluka, který již v 15 letech diskutoval na Bitcointalku – Petera Todda. Ten přednesl developerskou přednášku s prvky geekovského humoru.

Závěr

Letošní HCPP19 přinesl plno zajímavých přednášek, diskusí a workshopů. Je super, že Hacker Congress se koná právě u nás v Praze. Musím říct, že šestý ročník se vyvedl a jsem zvědavý, co přinese HCPP20!

Co číst dále?

[Breaking] Z 1134 peněženek zmizely Bitcoiny, prsty v tom mají lidé z Trezoru – kauza standarta je tady!

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na