Čína spouští dvouletý plán pro rozvoj metaverse

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Vláda v Pekingu oznámila dvouletý plán inovací a rozvoje metaverse. Ačkoliv Čína zakázala jakékoli operace s kryptoměnami, technologii blockchain a metaverse stále považuje za důležité v dalším rozvoji infrastruktury. Co dalšího uvádí pekingská komise v oznámení?

Čína investuje do NFT a metaverse

Městská vláda v Pekingu tento týden oznámila své plány na rozvoj metaverse a technologie blockchain. Městská komise vyzývá k tomu, aby všechny okresy dodržovaly nově vydaný inovační plán Web3.

Zpravodajský portál Cointelegraph z překladu pekingského oznámení uvádí:

“Propagujte scénáře digitálního vzdělávání, podporujte hloubkovou spolupráci mezi technologickými společnostmi a vzdělávacími institucemi souvisejícími s metaverse, rozšiřte inteligentní a interaktivní modely online vzdělávání a vyvíjejte platformy digitální výuky v celém odvětví.”

Nově oznámený dvouletý plán si klade za cíl vybudovat technologickou infrastrukturu napříč hlavním městem. Plán tak počítá s masivní investicí do technologických trendů a projektu nezaměnitelných tokenů.

Pekingská vláda si slibuje větší technologickou infrastrukturu na úrovni celého města a podporu využití v dalších oblastech, včetně vzdělávání a cestovního ruchu. Digitální platformy budou použity jako 3D vizualizace a geografický informační systém.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 21 714 USD dle KMC.

Závěr

Čína v minulém roce zakázala veškeré operace s kryptoměnami, včetně zákazu těžařů. Země mimo jiné nejvíce pokročila v integraci digitální měny vydané centrální bankou (CBDC). Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Na celé oznámení pekingské městské komise pro vědu a technologii se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zábavný a zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img