Čína: NFT jsou unikátní digitální aktiva chráněná zákonem

4.5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Čínský internetový soud zveřejnil nejnovější informace týkající se nezaměnitelných tokenů. Podle oficiálního sdělení soudu s kryptoměnovým blogerem Wu Blockchain dostalo odvětví NFT speciální vlastnictví chráněné zákonem. Co dalšího uvádí čínský portál?

Čína a zákon týkající se NFT

Čínský internetový soud Hangzhou před nedávnem zveřejnil zprávu, ve kterém uvádí, že nezaměnitelné tokeny (NFT) jsou online digitální vlastnictví, které by mělo být chráněno podle čínských zákonů. Soudní portál tvrdí, že NFT patří k síťovému virtuálnímu vlastnictví.

NFT dle oficiálního sdělení má všechny charakteristiky pro splnění vlastnických práv. Internetový soud také rozhodl, že je nutné potvrdit právní atributy digitální sbírky NFT a připustit právní atributy digitálních sbírek NFT.

Na oficiálním portálu se uvádí:

NFT zhušťují původní umělecké vyjádření tvůrce a mají hodnotu souvisejících práv duševního vlastnictví. NFT jsou unikátní digitální aktiva vytvořená na blockchainu na základě mechanismu důvěry a konsenzu mezi uzly blockchainu.

Soud uvádí, že čínské zákony v současné době jasně nestanovují pravidla pro NFT. Obchodování s digitálními sbírkami NFT je stále se rozvíjející odvětví zrozené s rozvojem digitální ekonomiky v zemi i ve světě.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 17 086 USD dle KMC, cena ETH se pohybuje okolo 1 258 USD.

Závěr

Čína v minulém roce zakázala veškeré kryptoměnové operace v zemi, což mělo vliv na velký odliv bitcoinových těžařů. Čína v současné době také nejdále pokročila v rámci digitální měny vydané centrální bankou (CBDC). Co si o tom myslíte vy? Jaký je váš názor na NFT? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na sociální sítě. Zprávu internetového soudu v Hangzhou si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img