Chování bitcoinových velryb může být zavádějící

5
(10)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Kurz ceny bitcoinu se dnes v noci propadl na chvíli pod 65 000 USD. Podle analytiků velryby ale silně nakupují a lze tedy předpokládat blížící se růst. Můžeme se na tyto signály spolehnout nebo se do analýzy spíše nehodí?

Nedávno jsme vás informovali o silném hromadění bitcoinů ze strany velryb. Během jediného dne takto označené peněženky nahromadily 20 600 mincí v hodnotě více něž 1,4 miliardy USD. Bitcoin v té době bojoval na hranici 70 000 USD a analytici spekulovali, že velryby nakupují s ohledem na výhodnost ceny a tedy eventuální dno a blížící se růst.

Ten se zatím ale nekoná. Jsme o týden dál a o 5 000 USD níž. James Check, vedoucí analytik společnosti Glassnode, rozhodně nedoporučuje tyto informace pro analýzu využívat. Podle něj nejsou tyto informace užitečné.

Naráží na to, že neznáme vlastníka peněženky a ani důvod přesunů. Většina institucionálních investorů, burz nebo i burzovně obchodovatelných fondů (ETF) má vícero peněženek a takovýto přesun může být pouze interním procesem. Spíše než signál lze tedy chování velryb označit jako šum. Musíme si uvědomit, že to co vidíme není vše. Jedná se jen o část celku, kterou nemusíme správně chápat.

Na sociálních sítích jsou bitcoinové velryby populární

Samozřejmě, že chování velryb má vysokou sledovanost na sociálních sítích. Většinou totiž podpoří strach, že vám ujíždí vlak (FOMO), protože velcí obchodníci (pro někoho možná ti chytřejší) dělají něco co vy ne. Například post z minulého týdne, který naráží právě na tento strach.

Profil, který má 68 tisíc sledujících získal na tomto příspěvku téměř 190 tisíc zhlédnutí a vybudil poměrně silnou diskuzi. Pro technickou analýzu a formování investiční strategie se ale sledování chování velryb spíše nedoporučuje.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img