Changpeng Zhao údajně vlastní 64 % celkového množství BNB tokenu

3.7
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Forbes uvádí, že Changpeng Zhao, bývalý generální ředitel burzy Binance, patří se svým podílem na tokenech BNB mezi nejbohatší lidi na světě, s odhadovaným majetkem přesahujícím 56 miliard amerických dolarů.

Changpeng Zhao a token BNB

Changpeng Zhao zakladatel a bývalý generální ředitel kryptoměnové burzy Binance, byl nedávno jmenován 24. nejbohatším člověkem na světě podle magazínu Forbes. Úspěch dosáhl díky své majoritní vlastnické části v tokenech BNB, kde kontroluje 64 % veškerého cirkulujícího množství. Aktuálně má jeho podíl hodnotu více než 56 miliard dolarů, přičemž vlastní také přibližně 90 % akcií burzy Binance.

Přestože kryptoměnová burza Binance čelila několika kontroverzím, které vedly k Zhaoovu odstoupení z vedení a následnému výkonu trestu odnětí svobody, hodnota tokenu BNB výrazně vzrostla. Podle dat CoinGecko cena BNB během posledních 14 měsíců stoupla o 141 % a dříve tento měsíc dosáhla svého historického maxima 717 dolarů za token.

Od svého počátečního veřejného nabízení v roce 2017, kdy byl token BNB uveden jako základní kámen pro zahájení burzy Binance, dosáhl návratnosti investice 1,497,749 %. To je v ostrém kontrastu s celkovým ziskem indexu S&P 500, který od svého vzniku nabídl zisk 3,540 %.

Navzdory jeho současnému pobytu ve vězení v Kalifornii, kde si odpykává čtyřměsíční trest, očekávají analytici, že BNB by mohlo brzy znovu testovat své ATH a pokračovat v růstu k ještě vyšším cenám. Changpeng Zhao tak může i nadále své jmění dále navyšovat.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 66 238 USD dle KMC. Cena BNB se pohybuje okolo 606 USD.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Monaroko

Me se.libi jak vsichni resi ze Binance skonci a uprimne, tahle burza bude funfovat dlouho z duvodu ze mysli na zadni kolecka. Zakladatel firmy, sice firmu nepovede, ale i tak financne mit bude. Tak zavreni zakladatele je parodie.

Čumsem

Nepochopím opičany, kterým tohle nevadí a ještě si v tom (rozuměj BNB) libují. To je snad analogie gerontů, co volí Bureše. Hýčkají si svého miliardáře, jen když jim hodí ohlodanou kost… Zřejmě něco jako stockholmský syndrom 😀 . Každá burza s vlastním tokenem je principiální podvod a ne že ne.
Hlavně že se mohutně řeší Satoshiho 5 % BTC a Leeho prodej LTC z roku 2017 se bude na shitcoinfórech připomínat ještě za 20 let… 🙂

spot_img