Changpeng Zhao odstupuje z pozice předsedy představenstva Binance.US

4.8
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Changpeng Zhao, známý po zkratkou CZ, rezignoval na pozici předsedy představenstva americké pobočky kryptoměnové burzy Binance, známé jako Binance.US.

CZ a jeho odchod z Binance

Changpeng Zhao, významná postava v kryptoměnovém průmyslu, nedávno odstoupil z pozice předsedy představenstva Binance.US. Tento krok následuje po jeho dřívějším odchodu z role generálního ředitele Binance a je součástí širších změn v řízení společnosti. Své hlasovací práva převedl prostřednictvím proxy uspořádání, což znamená, že jeho vztah k Binance.US bude nyní omezen pouze na ekonomické aspekty, bez přímého vlivu na každodenní řízení.

I když Binance.US je formálně nezávislá na Binance, v minulém roce byla zasažena soudními spory. Vládní agentury argumentovaly, že obě společnosti byly v praxi řízeny CZ. Binance.US trvá na tom, že funguje nezávisle na přední kryptoměnové burze, ale tyto tvrzení vyvolávají otázky ohledně jejich skutečné autonomie.

Zhao se nedávno přiznal k porušení proti-praní špinavých peněz pravidel v rámci kryptoburzy a souhlasil se zaplacením pokuty ve výši 50 milionů amerických dolarů. K tomu je jeho burza povinna zaplatit další obrovskou pokutu 4,3 miliardy dolarů. Po těchto událostech CZ vyjádřil zájem o průzkum decentralizovaných financí (DeFi), avšak neplánuje zahájit další kryptoměnový podnik. Jeho odsouzení je naplánováno na únor a očekává se, že doba strávená ve vězení nepřesáhne 18 měsíců.

Celkově tato situace ukazuje na rostoucí regulaci a dohled nad kryptoměnovým sektorem. S odchodem CZ z přímého řízení Binance.US se otevírá nová kapitola pro tuto společnost, zatímco Binance a její zakladatel čelí následkům svých minulých činností.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 37 837 USD dle KMC.

Závěr

Co si o současné situaci s kryptoměnovou burzou Binance myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Pro více informací se nezapomeňte přidat ani na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Kompletní vlákno společnosti Binance naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img