CEO Coinbase odhaluje 10 nejlepších krypto nápadů pro vývojáře

4.7
(3)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Generální ředitel Coinbase Brian Armstrong odhalil deset nápadů, ze kterých je nejvíce nadšený, pokud jde o budoucnost kryptoměn. Zároveň doufá, že ctižádostiví vývojáři si na medvědím trhu najdou čas, aby tyto nápady využili a posunuli je na další úroveň.

Dne 30. srpna se šéf Coinbase podělil o svou vizi kryptobudoucnosti v příspěvku na firemním blogu prostřednictvím prezentace. Podělil se o koncepty, o kterých se domnívá, že mají potenciál prosadit se v odvětví digitálních aktiv.

Rozhodl jsem se podělit o svých 10 nejlepších nápadů s nadějí, že někdo vyjde a postaví je.

Deset zajímavých konceptů

Jedním z prvních konceptů je „flatcoin“, decentralizovaný stablecoin, který sleduje inflaci za účelem zachování kupní síly a který by mohl být podpořen košem aktiv nebo pomocí algoritmického přístupu.

Armstrong také citoval služby jako “ampleforth a truflation”, které „nabízejí způsob, jak dnes potenciálně sledovat inflaci v řetězci a dále ji decentralizovat“.

Řekl, že něco takového je nutné, protože lidé se zdráhají utrácet bitcoiny a stablecoiny kryté nekrytými penězi „trpí inflací – stejně jako nekryté peníze“.

Dalším konceptem byla reputace v řetězci“. Jedná se o systém, který přiřazuje skóre a reputace adresám peněženky nebo názvům ENS na základě aktivity v řetězci. Podobně jako hodnocení PageRank společnosti Google. Služba by se používala pro půjčování, hodnocení a prevenci podvodů.

Armstrong také zdůraznil potenciál „onchain ads“, webové verze reklam, které by se vyplácely na základě akcí v řetězci, na rozdíl od Web2 reklam, které jsou založeny na zobrazení nebo kliknutí. 

Coinbase krypto koncepty. 
Zdroj: Coinbase.com

„Onchain capital formation“, další nápad popsal Armstrong jako koncept, který demokratizuje fundraising a pomáhá další iteraci ICO a startupům získávat peníze v řetězci vyhovujícím a důvěryhodným způsobem.

Armstrong přiznal, že k šílenství ICO došlo z nějakého důvodu a uvedl, že „tvorba kapitálu je globálně stále příliš vysokou třecí silou,“ a dodal:

Demokratizace fundraisingu by mohla uvolnit obrovskou latentní podnikatelskou energii po celém světě.

Armstrong také doufá v tržiště pro kryptopráce a úkoly, které by mohly pomoci lidem najít práci po celém světě, což by umožnilo platit v kryptoměnách a odstranilo přeshraniční platební třenice. Coinbase nedávno uzavřela partnerství se společností X (dříve Twitter), aby spustila funkci pro zveřejňování pracovních míst.

Šestým nápadem Armstronga byla „ochrana soukromí pro vrstvu 2“, která přináší soukromé transakce do L2 namísto toho, aby byly pouze na veřejných blockchainech.

Existuje mnoho případů, kdy je transparentnost kladem, ale lidé nechtějí, aby většina transakcí v ekonomice byla veřejná.

Mezi další nápady patřila plně “on-chain peer-to-peer burza, on-chain hry s vlastnictvím aktiv a více tokenizačních aktiv v reálném světě”.

On-chain hry jsou již živým konceptem v kryptoměnách, který hráčům umožňuje skutečně vlastnit herní aktiva jako NFT, čímž vytvářejí ekonomiky a metaverzní světy. Tokenizace aktiv v reálném světě, jako jsou akcie, komodity, nemovitosti a další aktiva se již také používá po celém světě

Nedávná zpráva od Boston Consulting Group očekávala, že tokenizace nelikvidních aktiv během několika příštích let přeroste v sektor s mnoha biliony dolarů.

Poslední Armstrongovou myšlenkou byl „software pro státní sítě“, což jsou nástroje, které pomáhají začínajícím městům a komunitám řídit správu věcí veřejných, hlasování, daně a služby v řetězci.

„Za pět let se mnoho podnikatelů bude ohlížet zpět a bude si přát, aby si v roce 2023 založili kryptospolečnost.“

Řekl Armstrong, než došel k závěru, že „medvědí trhy jsou pro budování“.

Závěr

Coinbase se připravuje na svůj inaugurační Coinbase Ventures Builder Summit v Kalifornii v říjnu a Armstrongovo nedávné veřejné vystoupení by mohlo být pokusem vzbudit o ni zájem.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img