CEO Coinbase navrhl bitcoin jako státní měnu Brazílie a Argentiny

3.3
(3)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Generální ředitel Coinbase Brian Armstrong se nechal slyšet, že bitcoin (BTC) může být „správnou dlouhodobou sázkou“ pro dvě jihoamerické země.

BTC jako měna Brazílie a Argentiny

Brazílie a Argentina zahájily přípravné práce na potenciální společné měně. To inspirovalo generálního ředitele Coinbase Briana Armstronga k úvahám o možné roli hlavní kryptoměny.

Armstrong krátce poté představil myšlenku přechodu těchto dvou zemí na bitcoin po vzoru Salvadoru, další země střední či jižní Ameriky, kde poprvé došlo k přijetí BTC jako zákonného platidla.

Myšlenka na společnou měnu Brazílie a Argentiny byla představena 22. ledna. Má se jednat o platidlo, které by fungovalo souběžně s argentinským pesem a brazilským realem a potenciálně by tak došlo k tvorbě druhého největšího měnového bloku.

Šéf Coinbase navrhl, že bitcoin by mohl být tou „správou dlouhodobou sázkkou“ a zajímalo ho, zda by to obě země nezvážily.

Zajímavostí je, že brazilská Poslanecká sněmovna schválila koncem minulého roku zákon legalizující krypto jako platební metodu v zemi. Brazílie tak již uznala krypto jako platební metodu. Nicméně tento zákon nepovýšil bitcoin ani jiné kryptoměny na zákonné platidlo.

CEO Coinbase sklidil nesouhlas komunity

Část kryptosvěta je proti myšlence šéfa Coinbase a ihned se vyrojilo několik nesouhlasných komentářů přímo z kryptoměnové či bitcoinové komunity.

Proti nápadu Armstronga se postavil zakladatel a generální ředitel společnosti Global Macro Investor Raoul Pal. Podle Pala není ideální mít národní měnu, která „klesá o 65 % v sestupné části hospodářského cyklu a 10x stoupá v cyklu vzestupu.“

Pal poukázal na to, že podniky by v této situaci měly potíže s plánováním a zajišťováním. Některé hlasy krypto Twitteru to podpořily s tím, že jediný případ použití bitcoinu je podle nich pozice uchovatele hodnoty, kterou podle nich zastávalo zlato.

Závěr

Armstrongův návrh může být založen na předloze Salvadoru – latinskoamerické země, která uznala BTC jako zákonné platidlo již v roce 2021. V tuto chvíli Brazílie ani Argentina nic podobného nenaznačují.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img