CEO Coinbase: Apple eliminuje DApps z App store

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Brian Armstrong, spoluzakladatel společnosti Coinbase a její současný generální ředitel, potvrdil, že Coinbase Wallet má odstranit funkcionalitu pro decentralizované aplikace (DApps).

Pokus o eliminaci konkurence

Podle oficiálního vyjádření CEO Coinbase je důvodem pro toto opatření nutnost dodržování zásad App store. Armstrong dále veřejně sdělil:

„Zdá se, že Apple vylučuje použití Dapps z App Store. Pokud zákazníci Apple chtějí mít možnost používat Dapps, možná budeme muset tento požadavek nějakým způsobem sdělit společnosti Apple.“

„Jedná se o důležitou oblast inovací v oblasti financí a mnoho vývojářů a prvních osvojitelů této technologie má v těchto finančních aplikacích vázané miliony dolarů, které již nebudou moci používat na mobilních zařízeních Apple, pokud bude pokračovat tento přístup.“

Google a Android také

Toto záhadné rozhodnutí následovalo po podobných krocích společnosti Google, která zřejmě omylem odstranila stovky kryptovideí z YouTube a dále odstranila MetaMask z obchodu Android.

Google a Apple dominují na trhu s mobilním softwarem, přičemž jde o duopol, který téměř úplně ovládá, jakou aplikaci lze stáhnout do telefonů se systémem Android a iOS.

Vláda USA se obává nárůstu DeFi, Apple konkurence

Tento koordinovaný přístup obou naznačuje, že by se mohla zapojit vláda USA, protože je těžké pochopit, proč by některá z těchto firem v této konkrétní době takové rozhodnutí přijala.

Vzestup DeFi

Vzestup odvětví decentralizovaných financí (DeFi) možná přitáhl pozornost regulačních orgánů, které by mohly na tyto dvě společnosti tlačit, aby učinily tyto kroky.

Alternativně může Apple vidět prohlížeč Dapp jako konkurenta obchodu s aplikacemi, ale Dapps stále poměrně malým odvětvím na to, aby v současné podobě ohrozily giganta Apple.

Závěr

Mohlo by se jednat o shodu okolností nebo náhodu, protože zatím neexistují žádné konkrétní důkazy o tom, že je za tím vláda USA. Na druhou stranu ale je těžké pochopit, co jiného by za tímto na pohled koordinovaným přístupem obou gigantů mohlo být.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: