Cenová analýza: BTC, XRP, VET – Jak to vypadá před Vánocemi?!

5
(3)
Jan Kopil
Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

Bitcoin v posledních několika dnech zaznamenal určité známky mírné síly, přičemž býci se horlivě bránili proti trvalému poklesu pod 17 500 USD. Nákupní tlak pod touto úrovní vyvolal pomalé stoupání výše. Dokud kryptoměna nedosáhne úrovně, která odstartuje masivní nákupy, které vytvoří další „zotavení ve tvaru V“, existuje možnost, že ještě uvidíme další pokles.

BTC / USD je omezen mezi 17 600 a 18 600 USD

Bitcoin za posledních pět dní stagnoval mezi 17 600 a 18 600 USD. Cenový pohyb bitcoinů byl kvůli vnějším faktorům nevýznamný. Jedním z důvodů je, že americký akciový trh je chladný. Propad bitcoinů mohl vyvolat i předvánoční výprodej.

V současné době se BTC / USD drží  kolem 18 680 USD. Analytici se domnívají, že pokud Bitcoin poroste a získá zpět cenovou hladinu 18 800, BTC obnoví dynamiku vzestupného rozsahu z předešlého cyklu vĺn. Když se obnoví hybná síla, BTC znovu otestuje odpor na 19,400.

Na druhou stranu, pokud býci nedosáhnou vzestupné dynamiky, cenová úroveň 17 600 USD bude působit jako podpora (support line). Zlom pod 17 600 USD donutí BTC dosáhnout minima 16 000 USD. Bitcoin se mezitím nachází na úrovni 50 indexu relativní síly, což znamená, že existuje rovnováha mezi nabídkou a poptávkou. BTC je nad 80 % denního stochastického rozsahu. Znamená to, že bitcoiny se obchodují v překoupené oblasti trhu.

XRP/USD

XRP zaznamenal v posledních několika týdnech postupné ztráty. Objem obchodování je nízký. XRP se bude snažit obhájit ještě jednou 38.2% retracement na 0.527 $, $ 0.51 close hned vedle bude sloužit jako další podpora ceny.

Pokud by došlo k poklesu pod 0.51 $, XRP by nejspíš pokračoval až na 0.46 $, zatímco obrana na úrovni 0.51 $ by mohla býkům dodávat určitou naději.

Největším problémem pro XRP je v současnosti bearish trend i ukončení trianglu směrem dolů. Dnes se rozdával nový coin za držení XRP v poměru 1: 1, ale konec takových akcí obvykle znamená i konec pro růst hlavního coinu. Předpokládám tedy postupný cenový propad.

VET/USD

VET vystoupalo za posledních 24 hodin kolem úrovně 0.0159 USD do vyšších minim. Zatímco objem obchodů byl v posledních obchodních relacích nízký, zájem kupujících vzrostl a investoři pravděpodobně brání úroveň podpory.

MACD vytvořil vzestupný přechod a také se vyšplhal nad nulu, aby zdůraznil vzestupnou sílu posledních několika hodin. V novinkách VeChain odhalil, že doposud bylo dosaženo významného pokroku v jeho práci na implementaci konsenzuálního algoritmu Proof of Authority (PoA) 2.0, který by pomohl rychlejšímu potvrzení transakce.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 2
Hodnocení článku :
     

Božinkote vstanu kouknu a toliko radosti no tak ještě par drobných a po třetí do shortu…. burza je skvělá.

mattczsk
Václav

Jen další názor. Nic víc nic míň, který vychází z určitých předpokladů.Hlavní je že, autor si nezapomněl do článku vsunout odkaz, který je propojen s jeho účtem u Binance. Takový rado by skrytý afil….

spot_img