Cena Etherea riskuje ztrátu podpory na 1 600 USD

4
(7)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Cena Etherea vzrostla od 10. do 18. března o 31,3 %, což se časově shodovalo s injekcí Federálního rezervního systému ve výši 300 miliard dolarů vrámci řešení insolvence Silicon Valley Bank. Od té doby ETH trvale udržuje cenu nad 1 600 USD. 

Investoři však nyní zpochybňují schopnost ETH udržet tuto úroveň podpory, vzhledem k převládajícímu medvědímu sentimentu v kryptoměnovém prostoru a klesajícím metrikám v síti Ethereum.

Za posledních šest měsíců byl kryptoměnový sektor sužován negativním vývojem. Zejména společnost Digital Currency Group (DCG), vlastník správce podílového fondu Grayscale, čelí finančním problémům. Rostou obavy, že část z vkladů ETH v hodnotě 4,8 miliardy dolarů držených v Grayscale Ethereum Trust by mohla být zlikvidována za účelem řešení dluhů DCG.

Kromě toho dvě velké globální burzy, Binance a Coinbase, v současné době čelí právním krokům ze strany Komise pro cenné papíry a burzy Spojených států (SEC). Navíc investoři zpočátku vyjádřili nadšení, když se na začátku srpna objevilo několik žádostí o fondy obchodované na ETH burze (ETF) založené na futures. Je však důležité poznamenat, že tyto nástroje, na rozdíl od spotových ETF, by v případě schválení nezahrnovaly skutečné ETH coiny.

On-chain metriky ukazují na klesající poptávku

Kromě několika nepříznivých tržních podmínek ukazují metriky on-chain na stagnaci poptávky, a to jak z hlediska investic do ETH, tak transakcí inteligentních smluv.

Počet Ethereum adres s minimálním vkladem 1 000 USD v ETH. 
Zdroj: Coin Metrics

Je pozoruhodné, že počet ETH adres, které drží vklady ETH v hodnotě minimálně 1 000 USD, dosáhl nejnižší úrovně za téměř šest měsíců. To je znepokojivé, vezmeme-li v úvahu, že cena Etherea dosáhla vrcholu 2 130 USD v polovině dubna, což mělo přilákat nové investory.

Část nedostatečného zájmu investorů lze přičíst skutečnosti, že průměrný transakční poplatek Etherea zůstal za posledních šest měsíců nad 4 dolary. V důsledku toho, navzdory kolísání metrik stakingu v síti, se zdá, že nedochází k žádnému nárůstu celkového počtu investorů při použití hranice 1 000 USD jako proxy.

Údaje o aktivitě decentralizovaných aplikací (DApps) v síti Ethereum navíc potvrzují představu o nedostatku nových uživatelů.

Nejlepší DApps sítě Ethereum, 30denní aktivní adresy. 
Zdroj: DappRadar

I když nepočítáme významný 60% pokles v Uniswap NFT Aggregatoru, průměrný počet aktivních adres v rámci DApps top Ethereum sítě se ve srovnání s předchozím měsícem snížil o 4 %.

Od kryptoměnových her až po decentralizované burzy, tržiště s nezaměnitelnými tokeny a služby Web3, každý sektor byl podle DappRadar svědkem poklesu počtu aktivních uživatelů. Co se týče aktivity tokenů v síti, s výjimkou stablecoinů a Wrapped ETH, žádný projekt nezaznamenal za poslední týden více než 13 000 unikátních adres.

Nejlepší token podle jedinečných příjemců, posledních 7 dní. 
Zdroj: Etherscan

Závěr

Tato analýza podtrhuje skutečnost, že síť Etherea je v současnosti omezována relativně vysokými transakčními poplatky, což omezuje počet aktivních uživatelů. Bez zvýšení síťové aktivity chybí katalyzátory pro obnovu cen, jako jsou potenciální upgrady a implementace sítě, které by mohly vést ke snížení nákladů nebo lepšímu soukromí uživatelů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img