Cena bitcoinu se propadla pod 66 000 dolarů, investořil likvidují longy a bojí se shortovat

5
(6)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Bitcoin se sice propadl ze dne na den o 10% na nejnižší týdenní úroveň, ale býčí optimismus z trhu s BTC rozhodně nemizí.

Bitcoin se před otevřením Wall Street dne 15. března propadl pod týdenní minima, short tradeři zůstávají na býčím trhu v ohrožení.

Analýza poklesu ceny BTC: Není co sledovat

Data z Cointelegraph Markets Pro a TradingView ukázala pokles ceny BTC, která na Bitstampu dosáhla 65 569 dolarů.

Poté, co den předtím dosáhla čerstvých historických maxim, hybnost vyprchala, než úrovně supportu začaly zaznamenávat první významnější retest. V době psaní tohoto článku se však nedaří najít oporu na úrovni starého rekordního maxima ceny bitcoinu ve výši 69 000 USD. Nadále se tak BTC pohybuje na úrovních 67 000 USD.

V reakci na tyto propady se pozorovatelé trhu zdáli být klidní. Odůvodňovali to tím, že býčí trhy bitcoinu obvykle zahrnují korekční pohyby v rámci širšího vzestupného trendu.

„Cena bitcoinu se při tomto pohybu vrátila o -10 %, přitom jsou během byčího trhu normální korekce větší než -30 %,” napsal na X populární komentátor trhu On-Chain College.

K tomuto poklesu dochází po silném pohybu na historická maxima, přičemž > 95 % nabídky se nachází v nerealizovaném zisku. Není zde nic k vidění, zcela normální chování býčího trhu.

– On-Chain College., zdroj: x.com

V diskusi o tom, jak nízko by trh mohl klesnout, populární obchodník Credible Crypto označil blok nabídkové likvidity zaměřený na 64 000 USD. Dodal, že open interest se při drawdownu již výrazně snížil.

„Toto by bylo logické místo, kde bychom mohli očekávat odraz/obrat. Pokud se ho dočkáme bude následovat také vymazání zbývajících nahromaděných OI,” uzavřel část příspěvků na X.

Známý optimistický obchodník Jelle přirovnal současnou korekci k historickým normám:

„V tomto cyklu je zatím průměrný hlavní pullback ceny bitcoinu asi 20 %,” sdělil sledujícím na X spolu s vysvětlujícím grafem.

Pokud se zde dočkáme podobně velkého pullbacku, dostaneme se na 58 000 USD. Neříkám, že se to stane, ale je asi moudré se ujistit, že to zvládnete, pokud se to stane.

– Jelle, zdroj: x.com

V dalším příspěvku Jelle nicméně přiznal, že ho poslední vývoj ceny BTC překvapil.

„Nečekal jsem, že tento pullback přijde, ale nemám další obavy,” shrnul a dodal, že „v nadcházejících měsících očekává mnohem vyšší ceny.“

Obchodníci se bojí sázet na shortování BTC

Likvidace BTC se v průběhu dne značně zvýšila, protože se uvolňovaly dlouhé pozice s pákovým efektem.

Podle nejnovějších údajů z on-chain monitorovacího zdroje CoinGlass činily kombinované likvidace BTC za 24 hodin do doby psaní tohoto článku téměř 300 milionů dolarů.

V rámci tržního dění populární obchodník Skew odhalil, že jen málo účastníků trhu má náladu zaujímat krátké pozice.

„Spotový prodej stále vede cenu níže & více dlouhých pozic zde bylo vyřazeno,” napsal o futures na bitcoin.

Perp premium zpět na pouhých 20-30 dolarů, nižší by bylo lepší se spotovou nabídkou. Zatím nevidíme příliš panického shortování, většinou se jedná o hedge, které vybírají zisky, což vede k odrazům.

– Skew, zdroj: x.com

Ve středečním díle našeho pravidelného streamu jsme se podrobně zaměřili na vývoj ceny přední světové kryptoměny. Neváhejte se proto podívat na video níže, kde Jaroslav Jarolím prozkoumává nejen aktuální trend v ceně bitcoinu, ale i další zajímavé aspekty spojené s kryptoměnou.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img