Cena bitcoinu se blíží ke 2. čtvrtletí na úroveň 70 tisíc dolarů, nová ATH jsou možná

3
(4)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Bitcoin měl v blízké době udržet úroveň 69 000 dolarů. Po víkendu však klesl na úroveň okolo 66 000 dolarů.

Jerome Powell zdůrazňuje svůj „opatrný“ postoj ke snižování sazeb

Data Cointelegraph Markets Pro a TradingView ukázaly, že stará historická maxima na úrovni 69 000 dolarů tvořily nejistou podporu ceny BTC do konce víkendu. Nyní se cena bitcoinu propadla na hranici 66 000 dolarů.

V rozhovoru na konferenci Macroeconomics and Monetary Policy Conference v kalifornském San Franciscu se Powell zdál být vlažný, pokud jde o inflaci a předpověď dalšího ekonomického vývoje. Zdůraznil, že Fed nespěchá se snížením úrokových sazeb, což je klíčová událost pro riziková aktiva.

Růst je nyní silný, trh práce je nyní silný a inflace klesá. Můžeme a budeme si dávat pozor na toto rozhodnutí [snižování sazeb], protože můžeme.

– Jerome Powell, zdroj: cointelegraph.com

Podle údajů z nástroje FedWatch společnosti CME Group je v současné době favoritem trhů měsíc červen. V tom by mělo dojít k prvnímu snížení úrokových sazeb, a to s 61% pravděpodobností snížení o 0,25 %. O tomto kroku se bude rozhodovat na zasedání Federálního výboru pro volný trh (FOMC).

Dne 29. března, kdy byl na Wall Street svátek, byl také zveřejněn nejnovější index výdajů na osobní spotřebu (PCE). Ten je známý jako preferovaný ukazatel inflace Fedu a odpovídá očekávání na úrovni 2,5 %.

Analýza ceny BTC odhaluje klíčové úrovně

Vzhledem k překážkám pro další cenový růst bitcoinu se pozornost nadále soustředí na týdenní, měsíční a čtvrtletní uzávěrky svíček.

Pro populárního obchodníka a analytika Rekt Capital byla hranice 69 000 USD velmi významná. Uzavření nad touto hodnotou by znamenalo historicky nejvyšší takové uzavření bitcoinu.

Týdenní svíčka, která uzavřela nad starými ATH značí, že se bitcoin blíží k průlomu na úrovni 69 000 dolarů. Cokoli jiného je mezitím konsolidace.

– Rekt Capital, zdroj: x.com

Ostatní obchodníci se zaměřili na pozitivní on-chain signály. Kevin Svenson zdůraznil oscilátor konvergence/divergence klouzavého průměru (MACD) na denních časových rámcích.

Graf nahraný na X popisoval MACD jako připravený pro cross-up. Takový pohyb by se měl shodovat s potenciálním proražením ceny BTC nad historická maxima v blízkosti 74 000 USD. Avšak opak se ukázal pravdou a pro tentokrát cena bitcoinu s začátkem nového týdne výrazně klesla.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img