Cena bitcoinu roste po zprávách FOMC

5
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Cena bitcoinu vzrostla po zasedání Federálního rezervního systému Spojených států, který se rozhodl ponechat úrokové sazby beze změny a naznačil možné snížení sazeb v průběhu roku.

Bitcoin a středeční rozhodnutí FOMC

Bitcoin zaznamenal v posledních dvou dnech pozitivní reakci po zasedání Federálního výboru pro volný trh (FOMC) Spojených států. Jerome Powell, předseda Federálního rezervního systému, ve středeční tiskovce totiž prohlásil, že pozdější snížení úrokových sazeb v tomto roce by bylo vhodné.

Komentáře přišly po setkání FOMC, kde bylo rozhodnuto ponechat úrokové sazby na stávající úrovni, a to s cílem získat větší jistotu, že inflace se stabilně blíží cíli 2 %.

Středečnímu rozhodnutí FOMC se věnovali v pravidelném streamu také naši analytici. Neváhejte se proto na záznam z tohoto streamu podívat níže.

Díky těmto zprávám Bitcoin ustál tlak na opětovné testování podpory 60 000 dolarů, místo toho se cena vyšplhala na 68 000 dolarů, čímž kompletně smazal předchozí ztráty. Analytici doporučují udržet cenu nad 65 300 dolary, aby se otevřela cesta k překonání maxim z roku 2021.

Zatímco Bitcoin se vzchopil, nové odlivy z amerických spotových bitcoinových ETF na náladě trhu nepřinesly žádné další oslabení. Ačkoli bylo z nových ETF produktů 20. března odhadováno, že odešlo 261 milionů amerických dolarů, což bylo většinou způsobeno odlivy z Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ve výši 386 milionů dolarů, ostatní ETF zaznamenaly přílivy.

Přes tyto výkyvy trh ukázal novou odolnost vůči dynamice ETF. Analytici a další odborníci na kryptoměny vyjádřili optimismus ohledně budoucnosti největší kryptoměny světa. Trh podle nich již není závislý na pohybech v ETF k udržení pozitivního trendu. Navíc se očekává, že dokonce i GBTC v budoucnu zaznamená čisté přílivy.

Optimismus na trhu podporuje i nadcházející halving bitcoinu, který se očekává již za necelý měsíc.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 66 017 USD dle KMC.

Závěr

Co si o současném cenovém vývoji myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se také pro více informací přidat na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img