Cena bitcoinu posiluje sedm měsíců v řadě a s novým měsícem klesá. Poroste však bitcoin po zbytek dubna?

3.9
(13)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin ukončil další měsíc vskutku úspěšné, což znamená, že cena soustavně roste už sedm měsíců v kuse. Ledem je možná diskutabilní, ale čistě si trh i tehdy trochu připsal. Každopádně jde o jeden z nejdéle trvajících cenový růstů. Naposledy cena bitcoinu posilovala tak dlouho v roce 2012. Bude růst trvat i nadále, nebo je lepší vzít zisky a z trhu odejít? Taková řečnická otázka pro začátek nového měsíce.

Když růst trvá příliš dlouho, obecně vzato, je lepší být skromnější, co se týká očekávání. Respektive se tím technicky vytváří podmínky, ve kterých hrozí, že se začnou vybírat zisky. Což ze své podstaty může způsobit výprodeje.

Samozřejmě ani nelze vyloučit pokračující růst, protože růst ceny sám o sobě přiživuje další růst ceny. Když totiž roste cena jakéhokoliv aktiva, vzbuzuje to pozornost. Pozornost následně může přejít k ochotě do trhu vstoupit. A to tahá cenu bitcoinu nahoru, dokud je dostatek nových nakupujících. Není to nic složitého, přirozená technika trhu.

Bitcoin a silně pozitivní sentiment

Na trhu s bitcoinem panuje velmi dobrá nálada, což dokazuje čtenost a responze na sociálních sítích. Minimálně kryptoměny budí dost velký zájem. Jakmile napíšu post na bitcoin, získá to klidně o 500 až 600 % více sledovanosti. Když je post ryze o makroekonomii, má to pouze menší zlomek zájmu ze strany audience.

Tím chci říct, že zájem o trh s kryptoměnami dost silný. Jistě, pořád to není tak bujaré jako v přelomu let 2020 a 2021. Nicméně je třeba si uvědomit, že v dnešní době je opravdu jednoduché kryptoměny nakupovat. Spousta mých kamarádů a známých se o investování příliš nezajímá, ale nějakou tu aplikaci, kde se dají kryptoměny lehce koupit, mají. A je to pro ně víceméně jenom hra. Jelikož jsou to volatilní aktiva, takže se pořád „něco“ děje.

Má poslední video analýza pro bitcoin, zlato a akcie

Cena bitcoinu roste sedm měsíců v řadě

Bitcoin má za sebou sebou sedm rostoucích měsíců v řadě za sebou, což je obrovská rarita. Jak jsem psal výše, dle indexu rostla cena bitcoinu tak dlouho posledně někdy v roce 2012. Zároveň to ale znamená, že trh je delší dobu bez signifikantní korekce. Tím pádem roste pravděpodobnost, že udeří korekce. Nebo možná i něco horšího?

V každém případě máme nejvyšší měsíční close v historii bitcoinu. Zároveň bude vyšší zavírací cena, s velkou rezervou, nad těmi předešlými z roku 2021. Mimo to máme něco k dobru i před vrcholy ze zmíněného roku. Čili z toho technického hlediska je trh s bitcoinem nesmírně silný. Ačkoliv je dobré si uvědomovat, že žádné stromy nerostou do nebes.

Musíme vypíchnout i slušné objemy, které jsou vůbec největší od ledna roku 2023. Bitcoinové býky jistě i potěší indikátor RSI, protože prostoru pro potenciální růst, je tu spousta. Vrchol hodnot máme zatím na necelých 77 bodech. Vzhledem k tomu, že minulý vrchol byl až na téměř 92 bodech v březnu 2021, další měsíce mohou být prismatem indikátoru pohodlně růstové.

Na denním grafu se nám možná naplňuje scénář, kde cena bitcoinu postupně zkonsoliduje v rámci zakresleného symetrického trojúhelníka. Trh si díky tomu odpočine, volatilita postupně klesne. Tím se vytvoří předpoklad pro další průlom.

Závěrem: Šance na větší korekci je velká

Cena bitcoinu posilovala velmi dlouhou dobu. Růst sedm měsíců v řadě je dost dlouhá doba a i laikovi musí být jasné, že další pokračování v cenové expanzi nemusí přijít hned. Příležitost pro korekci je proto nemalá a určitě bych ji alespoň nepodceňoval.

Jistě, bitcoin může znenadání klidně zase vypumpovat výš. Možné to je, když se najde dost agresivních kupců. Leč historická zkušenost nám říká, že jakmile udeří volatilita, riziko poklesu vzroste. Myslete na to při svém spekulování a investování.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Bart

Asi dostanu mínusy, ale zatím se naplňuje moje očekávání tvorby druhého vrcholu. Kurz zatím není schopen opustit cca vymezeneny rámec do 70tis, pak už nejsou prodejci ochotni nakupovat a je to celkem logické. Spekulatni už prodávají a kupující na dlouhodobé držení by byli blázni, aby kupovali za 72, když za týden můžou koupit o 5-10% levněji.

Asi už je jen Microstrategy, která to může zlomit a kurz poslat výše. Osobně čekám, že to ještě zkusi, protože kdyby přišla větší korekce s nedostatecnym odrazem,, byla by to pro ne konečná.

Zda se pak kupující chytnou je otazka, asi bych tomu i věřil, že váhavi kupující při růstu k 80tis ještě zkusím prece jen naskočit.

Nemam

Exactly as predicted?:D jakej druhej vrchol, pane? Však vy už to shortujete od 30k 😀

Bart

Tak každý růst má svůj příběh a tomu o ETF já prostě neuveril, byl jsem překvapen a možná ještě budu. Je na tom snad něco špatného? 🙂

Nemam

Já byl také překvapen, před rokem jsem byl více bearish… Shit happens. Špatného na tom není nic, růsty prostě jsou spojeny s nějakým konkrétním narativem. Nicméně co se týče ETF, tak musíte uznat, že to pro btc do budoucna skýtá mnoho likvidity a že to bude velký stimul pro cenu. Co bude teď uvidíme, já doufám, že budete překvapen a já potěšen.

Jan H.

Zdravim Barte 🙂 davam plus za komentar 🙂 Co bych si moc pral videt Sailorovi do hlavy, nekde jsem cetl ze by btc muselo byt pod 10 tisic dolaru aby to byla pro ne konecna, ale je to uz dele. Pokud se budeme drzet fundamentalni premisy( i ja češtin :D) rozdilu fungovani bitcoin/ fiat meny, tak si myslim ze je jeste na svete spousta lidí, se kterymi se muze sejit a domluvit nakup dalsich bitcoinu…

Pedro

Lidi neblázněte. 65k je pořád bomba a to nás čeká za dva tejdny halving. BTC půjde na 130-150k, protože na to prostě v pohodě má. Já začnu postupně prodávat až někde přes 100k. Každej další byčí trh posunul BTC minimálně na trojnásobek ATH předchozího bull runu … takže i kdyby to tentokrát pouze dvojnásobek, tak buďte v klidu a hlavně žádnej panic sell … bitcoinu je málo a bude ještě míň … v čase se i od velkýho procenta BTC ztratí klíče (smrt, chyba atd …) takže ideální strategie HODL dokud nebude alespoň nad 100k, pak nějakej ten prodej a zpětnej dokup na následující korekci okolo 40k

spot_img