Cena bitcoinu poprvé v historii uzavřela sedmý týden v řadě v červených hodnotách

5
(3)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Je to vůbec poprvé, kdy cena bitcoinu vytvořila 7 červených svící v řadě na týdenním grafu. Nechvalný rekord přichází v době extrémního strachu.

Rekordní červená šňůra bitcoinu

Pokud lze přirovnat trhy k horské dráze, což nejspíš možné je, tak musíme být v tuto chvíli někde v podzemním tunelu.

Panika z minulého týdne, částečně pramenící z krachu terra (LUNA) a UST, vyústila v další týdenní svíci uzavřenou v červených číslech pro bitcoin. Je to vůbec poprvé, co cena největší kryptoměny sedm týdnů po sobě zavřela v červených číslech.

Zajímavostí je, že i 6 týdnů v řadě v červených hodnotách je něco, co se za celou historii BTC stalo pouze jednou. Došlo k tomu v roce 2014, tedy zhruba před 8 lety.

Nejhorší obchodní den týdne přišel 12. května, kdy se BTC propadl z něco málo přes 30 000 USD na 25 300 USD. Jde o nejnižší cenu od prosince 2020.

Navzdory okamžitému odrazu a návratu hodnoty o několik tisíc dolarů zpět nahoru před koncem týdne, Bitcoin stále uzavíral týdenní svíčku níže než tu předchozí. Král kryptoměn tak vytvořil svou nejdelší medvědí týdenní séri.

Zdroj: TradingView

Máte strach?

Čím více cena padá, tím větší mají účastníci trhu strach podle indexu Fear and Greed. Není tedy zřejmě žádným překvapením, že se index propadl hluboko do oblasti „extrémního strachu.“

Tato metrika měří různá data, včetně průzkumů, volatility, komentářů na sociálních sítích atd., aby určila obecný sentiment v rámci komunity, pokud jde o BTC. Výsledky se pohybují od 0 do 100 (extrémní strach až extrémní chamtivost).

Index strachu a chamtivosti se propadl na nejnižší pozici od krachu COVID-19, kdy klesl na pouhých 8 bodu. Během tohoto víkendu ukázal 9.

Ačkoli nikde není zaručeno, že se historie bude opakovat, pravdou je, že Bitcoin po takto extrémních propadech umí vystřelit. V následujících týdnech a měsících po koronavirovém dupmu se jeho cena nejen zotavila, ale zaregistrovala nové maxima, než nakonec do konce roku zmapovala zbrusu nové ATH.

Závěr

Minulý týden byl sedmým v řadě, který cena BTC uzavírala v poklesu, což je historický rekord. Téměř na svá minima se dostal index strachu a chamtivosti. Začátek tohoto týdne je také červený, ale do konce týdne se může stát spousta věcí.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Milan
Hodnocení článku :
     

Poprvé v historii těžko. To nevěřím. 😂🙈

spot_img