Cena bitcoinu je stabilní u 27 000 USD, Bitcoin open interest stoupá

5
(4)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Cena BTC na začátku minulého týdne vzrostla o více než 3 %. Obavy z „nárůstu“ open interest o téměř 1 miliardu dolarů během několika hodin vyvolávají pocit Grayscale deja vu.

Bitcoin dosáhl 18. září nových měsíčních maxim, když silný týdenní závěr upevnil býčí začátek obchodování na Wall Street.

Obchodník varuje před rostoucím open interest u bitcoinu

V dob psaní článku trh zaznamenal více jak než nárůst ceny BTC , přičemž bitcoin vůbec poprvé v září překonal hranici 27 000 USD.

„Cena Bitcoinu překonává rezistenci na úrovni 26 800 USD a atakuje maxima na úrovni 27 200 USD,“ shrnul Michaël van de Poppe, zakladatel a generální ředitel obchodní společnosti Eight.

Odtud se zdá být trend vzestupný, protože se probouzejí i altcoiny. Stále je to nejlepší období pro nákup aktiv.

– Michaël van de Poppe, zdroj: cointelegraph.com

Van de Poppe nahrál na X (dříve Twitter) svůj nejnovější analytický graf, který ukazuje oblast odporu (resistance), která je nyní nutná pro zpětné získání.

Monitorovací zdroj Material Indicators mezitím odhalil denní nákupní signály na svých vlastních obchodních nástrojích.

“Zdá se, že býci od otevření svíčky D získali určitý impuls,” stálo v části doprovodného komentáře.

Zdroj: twitter.com

Opatrný Daan Crypto Trades zase upozornil na rostoucí open interest. Ten se vrátil na úrovně naposledy zaznamenané po krátkém růstu ceny BTC, který následoval po právním vítězství správce aktiv Grayscale proti regulačním orgánům Spojených států.

Zdroj: twitter.com

Obchodník a analytik Rekt Capital mezitím tvrdí, že je potřeba, aby býci získali zpět vyšší úrovně a udrželi je až do měsíčního close.

„Brzy se vrátíme k hodnotě 27 100 USD (černá barva),“ předpověděl spolu s grafem.

Tato úroveň působila na začátku tohoto roku jako podpora (support) a tento měsíc by se mohla proměnit v novou rezistenci, pokud ji $BTC nezíská zpět s měsíční zavírací hodnotou nad černou.

Rekt Capital, zdroj: cointelegraph.com

Cena BTC dále ignoruje sílu DXY

S blížícím se rozhodnutím Fedu o úrokových sazbách 20. září se makro debata zaměřila na přípravu na tuto událost.

Index amerického dolaru (DXY) vykazoval v průběhu dne pokračující sílu navzdory předpokladům, že úrokové sazby se později v týdnu nezvýší.

DXY se pohyboval nad úrovní 105, přičemž tuto úroveň překonal poprvé od poloviny března. Bitcoin, který je s indexem tradičně inverzně korelován, nicméně nevykazoval žádné známky oslabení.

„Bitcoin dosáhl 27 000 dolarů, zatímco DXY je nad 105,“ poznamenal James Straten, výzkumný a datový analytik společnosti CryptoSlate, která se zabývá informacemi o kryptoměnách, vedle srovnávacího grafu.

Naposledy se DXY obchodoval na úrovni 105 v březnu, kdy se Bitcoin obchodoval za méně než 20 000 USD. Předtím to bylo ve 4. čtvrtletí 2022, kdy se #Bitcoin obchodoval za 17 000 dolarů.

– James Straten, zdroj: cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img