Cena bitcoinu je odsouzena k poklesu, stranový vývoj do konce letních prázdnin? Vysoká nejistota kvůli úrokovým sazbám

3.7
(12)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin čelí dalšímu prohloubení cenového poklesu, což nás dostává zpátky k 65 000 dolarů. Cena bitcoinu tudíž drží klesající trend, který trvá deset dní v řadě. Je proto bitcoin odsouzen k mnohem většímu poklesu? Otestujeme v dohledné době support kolem 60 000 dolarů?

Bitcoin v minulém týdnu nereagoval zrovna šťastně na měnově-politické rozhodnutí americké centrální banky. Bitcoin lze v tomto ohledu chápat jako kanárek, který reaguje trochu víc podrážděně na podobné události. Přesto není celkový dojem z trhu vyloženě medvědí. Jen nás prostě asi čeká hlubší pokles.

Video shrnutí zasedání Fed a cenových grafů bitcoinu a akcií

Fed může bitcoin poslat do medvědího trhu

Jak jsem psal v úvodu, cena bitcoinu zřejmě reaguje na negativní podstatu ekonomické projekce Federálního rezervního systému. Centrální bankéři hodně upravili své výhledy ohledně očekávání v úrokových sazbách. Z třech snížení na pouhé jedno snížení pro letošní rok. Jak jsme si už řekli v předešlém týdnu, čím déle zůstávají úrokové sazby na nynějších úrovních, tím větší pravděpodobnost, že se něco v reálné ekonomice nebo na finančních trzích zlomí.

A v tom právě tkví ona potenciální hrozba. My z historie víme, že Fed mnohokrát selhal při snaze manažovat svou politiku takovým způsobem, aby reálnou ekonomiku nebo finanční trh, nepřivedl do krizového stavu. Krásným příkladem je rok 2007. Centrální banka zvyšovala sazby tak dlouho, dokud to neustál nemovitostní trh. Díky tomu se ukázalo, že je zde i finanční bublina.

V tomto ohledu proto není Fed zrovna důvěryhodnou institucí. Ostatně to nemusí být nutně vždy jejich chyba, protože nejsou všemocní. Vzít v úvahu úplně vše, co ovlivňuje rovnici, není ani v jejich silách.

Info
Chceš být v obraze ohledně trhů a ekonomiky? Sleduj můj profil na Xku.

V každém případě je rozumné vzít do úvahy možnost, že to centrální banka ani tentokrát nezvládne, což by spustilo lavinu výprodejů. Bitcoin může v takovém prostředí klesnout o desítky procent. Během několika málo měsíců. Neříkám, že se uvedený scénář musí naplnit. Když však ano, nechcete být stále na párty, když se všichni ostatní snaží dostat pryč.

Bitcoin na týdenním grafu nevypadá dobře

Týdenní graf akorát podtrhuje má dřívější slova. Kolem 72 000 dolarů jsme i prismatem vysokých časových rámců mohli sledovat, že kupci nejsou schopni prorazit výš. Sice se cena držela nad 67 000 dolary, ale bez větší iniciativy to bylo odsouzeno k hlubšímu poklesu. Trh jednoduše půjde otestovat nižší ceny a uvidí se, jestli se najdou noví kupci, kteří bitcoin podpoří.

Stále tudíž platí, že první úrovní, kde můžeme počítat s odrazem, se nachází na 60 000 dolarech. V předešlých měsících se zmíněná úroveň prokázala jako spolehlivá. Jestli se ovšem cena bitcoinu stáhne až sem, na ATH do konce letních prázdnin zapomeňte.

Závěrem: Cena bitcoinu půjde do strany do konce letních prázdnin

Čím více price action máme k dispozici, tím více se potvrzuje, že se zopakuje průběh z minulého roku. Jestli se scénář zopakuje, býci mohou být vlastně rádi. Jelikož cenový průlom ze stranového boxu nás může bez větších obtíží donést až na těch 100 000 dolarů za bitcoin.

Leč nic není zadarmo, za což spekulanti a investoři platí svou trpělivostí. Pamatujte, že čím níže cena bitcoinu klesne, tím déle si na nové ATH počkáte. Žádná věda to není.

Tím ale navazujeme na další problém, který souvisí s těmi vysokými úrokovými sazbami. Čím déle bitcoin konsoliduje uvnitř stranového boxu, tím větší pravděpodobnost, že vysoké úrokové sazby ukončí býčí trh. Čas je pro investory ten největší nepřítel.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img