Cena bitcoinu dosáhla 64 000 dolarů před blížícím se halvingem

5
(3)

Cena bitcoinu vzrostla o více než 10 % a 28. února dosáhla nového maxima pro rok 2024 na úrovni 64 000 USD. Většina z tohoto měsíčního cenového pohybu o 50 % je připisována očekávání investorů před nadcházejícím halvingem, který je obvykle následován silným růstem ceny.

Neustálé přítoky do nově spuštěných burzovně obchodovaných fondů jsou vnímány jako další hnací síla růstu ceny bitcoinu.

Někteří analytici varovali, že tržní struktura největší kryptoměny světa a vysoká míra financování na celém trhu jsou známkou velkého využívání pákového efektu. To může vést ke korekci celého trhu vyvolanou likvidací těchto pozic.

Mezitím opční analytici ignorují tvrzení, že cenový pohyb je přehnaný, a myslí si, že současná rallye má své opodstatnění.


Z mého pohledu má nedávná rallye prvky pohybu řízeného deriváty společně v kombinaci s podtextem spotové poptávky díky rekordnímu přílivu do ETF. Prolomení 53 tisíc dolarů ukázalo relativní sílu, objemy byly vysoké, přirozená poptávka byla přítomna a obchodníci na základě momentu začali do obchodu masivně vstupovat.

Christopher Newhouse, analytik

Nezávislý tržní analytik Nunya Bizniz přidal k býčí perspektivě ceny bitcoinu, když poznamenal, že index relativní síly (RSI) bitcoinu vyskočil nad 70 bodů. Zdůraznil fakt, že v předchozích tržních cyklech zůstala cena BTC v uptrendu alespoň 335 dní poté, co RSI tuto hranici překročilo.

Je 64 000 dolarů vrchol?

Krátce po dosažení 64 000 dolarů, Bitcoin prudce klesl na cenu 58 300 dolarů. Důsledkem byla pravděpodobně prodejní bariéra na této úrovni a vyčištění pákových dlouhých pozic. V době publikování článku se přední kryptoměna z tohoto poklesu téměř zotavila.

Bitcoin je v současné době méně než 11 % od svého historického maxima. Mnoho retailových i institucionálních investorů očekává, že rekordní úroveň 69 000 dolarů překoná ještě před halvingem, ke kterému má dojít za zhruba 55 dní.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img