Cena akcií Robinhood klesla o 70 %

5
(8)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Cena akcií Robinhood klesla o více než 70 % ze srpnového maxima. Tržní analytici jsou z ceny akcií HOOD značně znepokojeni, pokud bude společnost nadále posilovat svou přítomnost v kryptoměnovém prostoru. 

Problémy s platformou Robinhood

Robinhood je společnost poskytující finanční služby, která také funguje jako maloobchodní platforma pro běžné uživatele. Kromě tradičních investic nabízí také investice do několika kryptoměn. Aktuálně nabízí sedm digitálních aktiv k obchodování.

Cena akcií HOOD od 4. srpna letošního roku klesl o 70 % ze svých ATH. K propadu přispělo několik faktorů, jako například pokles denního obchodování s kryptoměnami. Robinhood se těšil velkým ziskům díky meme kryptoměně Dogecoin.

Zatímco obchodování s kryptoměnami ve 2. čtvrtletí 2021 představovalo 62 % příjmů Robinhood, ve třetím čtvrtletí kleslo o 79 % a představovalo pouze 19 % celkových příjmů. Finanční blogger Chris MacDonald uvedl:

“Zdá se, že Robinhood pokračuje ve svém úsilí stát se nejvyužívanější burzou. Ti, kteří si myslí, že kryptoměny jsou zde na dlouhou trať, se možná budou chtít podívat na tuto společnost zblízka.”

Ze strany kryptoměnové komunity existuje velká poptávka po tom, aby Robinhood spustil funkci kryptoměnové peněženky. Zatímco někteří plánují více obchodovat s kryptoměnami ve vhodnou dobu, jiní mohou jednoduše chtít stáhnout své stávající tokeny z obchodní platformy.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 56 987 USD dle KMC. Cena akcie HOOD se pohybuje okolo 25,94 USD dle TradingView.

Závěr

Obchodní platforma Robinhood čelila v posledních několika měsících četným problémům. Prvním větším problémům čelila platforma kvůli GameStopu. V půlce letošního roku platforma čelila pokutám ve výši 70 milionů USD ohledně svých obchodních praktik.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel Hlousek

Zdravím autora článku, ta bigfish nahoře je Skrill?

Petan

To je Robinhood

spot_img