Cardano připsalo 19 % za týden, očekává se další cenový růst

5
(3)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Cena Cardana v listopadu pokračuje ve svém reboundu. Za touto rally stojí whales, které velkým přílivem kapitálu podporují cenu ADA.

Cena Cardana vyskočila 5. listopadu o 3,35 % na 0,339 USD. Jedná se o nejvyšší hodnotu za poslední čtyři měsíce.

Co stojí za vzestupným pohybem ceny ADA

Týdenní výkonnost ceny ADA je téměř 17 %, k čemuž pravděpodobně přispěl dvoudenní summit Cardano 2023. Ten se se konal od 2. do 4. listopadu.

Zdroj: twitter.com

Zisky jsou také součástí celkového oživení trhu, které začalo 19. října. Společnost Grayscale Investments tehdy znovu podala u americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) žádost o registraci Bitcoin ETF.

Od té doby cena ADA vzrostla o více než 40 %. Na ocenění páru ADA/USD se projevuje také několik dalších níže uvedených faktorů.

Vliv whales na Cardano

Nedávný nárůst ceny Cardana se shoduje s pozoruhodným nárůstem jeho whale transakcí.

Počet transakcí přesahujících hodnotu 1 milion dolarů vzrostl 4. listopadu na 1742. Podle zdroje on-chain dat Santiment je to nejvyšší hodnota od ledna 2022. K tomuto nárůstu došlo současně s poklesem denních aktivních adres ADA.

Nárůst whale transakcí spolu s růstem ceny naznačuje silnou nákupní náladu mezi nejmovitějšími investory do Cardana. Mezitím pokles denních aktivních adres spolu s růstem ceny naznačuje držení sentimentu mezi investory všech velikostí.

Cardano DeFi TVL prudce stoupá

Dalším pozitivním ukazatelem je trvalý nárůst celkové uzamčené hodnoty (total value locked – TVL) Cardana.

Podle údajů sledovaných společností DefiLlama dosáhl TVL Cardana k 31. říjnu rekordní hodnoty 680,76 milionu ADA. Vysoká hodnota TVL naznačuje zdravý fond likvidity, což činí základní síť atraktivní mezi investory, kteří hledají vyšší pobídky a odměny.

Cena Cardana: technický průlom

Růst ceny ADA je rovněž součástí širšího technického průlomu. Pozoruhodné je, že se cena ADA v den 1. října úspěšně vymanila z převládající formace klesajícího klínu, jak je znázorněno níže.

Klesající klíny jsou považovány za býčí obratové formace. Cíl rostoucího klínu se zpravidla rovná maximální vzdálenosti mezi jeho horní a dolní trendovou linií.

Cena ADA tak vyhlíží v listopadu růst až na 0,359 USD. To je přibližně o 5% více než v současnosti. V době psaní se cena ADA pohybuje okolo 0,334 USD dle KMC.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Milan
Hodnocení článku :
     

Všechny shitcoiny rostou, protože BTC na 35k a čeká se pumpa na měsíc, po schválení spot ETF. Takže retail to tam zase háže jak do forbesu. Jak to asi zase skončí..?

David

BTC ETF nemusí mít na cenu takový vliv jak si někteří myslí. A určitě lidi nehážou peníze jen tak do kdejakého coinu. Tento Váš komentář se moc nepovedl…

františek

ahoj za mne super článek,jasné je ře už se blíží rúst na kryptu,co nakonec udělá balík se teprve uvidí,ale kdo ada už koupil,ted jen dokupuje bude za krále

Čumsem

Cardano už jsem začal pomalu prodávat (a třeba Solanu prodávám už dlouho), nejsem nenažraný a při gamblení shitcoinů není opatrnosti nazbyt 🙂

Poslední editace 8 měsíců před přes Čumsem
Ondřej

Jako taky nazor,beru samozřejmě, neni to btc,ale proc zrovna povazujes tyhle dva coiny za shit? Mne přijdou z altcoinu ty nejserioznejsi.

jan pravda

Staci se kouknout na zhodnoceni treba ada v minulem cyklu, a je rozhodne lepsi nez btc, navic s moznosti stakovani a dalsiho prijmu jako bonus…proc si tu budem nalhavat, ze vetsina tu je pouze kvuli tomu, aby prisla k baliku penez… A tak dotycni btc maximalisti povazujici vse ostatni za shit, si preji jen zanik ostatniho, aby meli vice…shrnu li to, a kdyz se neco hodne nepokazi, vydela jak drzitel btc tak i ada…a kolik, to zalezi na tom, jaky ma dotycny koule a umi zachazet s kalkulackou…

Čumsem

A zopakuje se ten cyklus? A nebo spíš vstanou nová lepší Cardana a Solany? To teď nikdo neví… Naprostá většina altů nedokáže dlouhodobě překonávat maxima z minulých cyklů (některý to nedokáže vůbec, některý jednou, některý dvakrát s odřenýma ušima, apod.). A to se bavíme o maximech ve fiatu, proti BTC je to ještě větší bída…

A proč jsou to shitcoiny? Stačí se podívat na jejich tokenomiku. I samotný Bitcoin je dost nefér (maximalisti a kryptozvěstové obecně nechápou), ale není to nic proti tomu, jak vyčůrané jsou třeba zrovna tyto dva projekty. 🙂

Poslední editace 8 měsíců před přes Čumsem
an onym

Stačí se podívat na jejich tokenomiku….jak vyčůrané jsou třeba zrovna tyto dva projekty.”
Solana je typický VC coin s masivní alokací pro insidery, Cardano zase co se týká distribuce jeden z nejvíc decentralizovaných – na stejné úrovni jako BTC.
Jak můžete tyhle 2 coiny dávat do stejné věty?

Čumsem

OK, Solana je samozřejmě ještě mnohem vyčůranější, ale nedělejme z Hoskinsona druhého Satoshiho… 😉 .

Jinak jsem ale samozřejmě rád, že Cardanu lidé zatím věří, alespoň jim ho snáz prodám 🙂 .

Poslední editace 8 měsíců před přes Čumsem
an onym
Hodnocení článku :
     

Lidi neblázněte, jsme v polovině bear marketu.

Petr Hejlek

Na tohle bych řekl, že se názory dost různí… Já si třeba myslím, že jsme na začátku bull marketu.

Čumsem

Těžko říct, třeba právě vyprchává efekt čtyřletého cyklu, třeba jsme právě svědky zrodu decouplingu… nikdo nevíme… 🙂

Petr Hejlek

Naprostý souhlas! Napsal jsem, co si myslím, ale rozhodně netvrdím, že se to stane nebo že musím mít pravdu 😉

spot_img