Cambridge: Čína se opět vrací k těžbě kryptoměn

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Čína, kdysi největší země těžící kryptoměny na světě, se po ročním útlumu opět vrací do pozice největšího těžaře bitcoinu ve světě. Tentokrát však mnohem skrytěji. Co odhaluje studie Cambridge?

Cambridge: Čína se ukazuje jako vedoucí těžby bitcoinu

Skupina Cambridge Center for Alternative Finance včera zveřejnila nová data o globální těžbě bitcoinu. Tato data ukazují pozoruhodný výskyt těžařů v Číně, kde je podobná činnost zakázaná.

Studie Cambridge uvádí:

„Nová data z těžebních map, zahrnující období od září 2021 do ledna 2022, ukazují, že USA zůstaly v popředí těžby bitcoinu a rozšířily svou vedoucí pozici uprostřed globální obnovy hasrate…

Po náhlém nárůstu skrytých těžebních operací po vládou nařízeném zákazu těžby bitcoinu v červnu 2021 se Čína znovu objevila jako hlavní těžební uzel.“

Ukazuje se tak, že se Čína opět snaží dostat na vrchol v hashovací míře. Podle studie Cambridge tento stoupající trend ukazuje, že v zemi dochází k významné těžební činnosti.

„Přístup k elektřině mimo rozvodnou síť a geograficky rozptýlené drobné operace patří k hlavním prostředkům, které podzemní těžaři používají ke skrytí svých operací před úřady a k obcházení zákazu.“

Růst těžebních aktivit v Číně tak lze jednoznačně připsat těžařům, kteří skrývají svou polohu pomocí VPN a dalších anonymních prvků. Čínští těžaři tak musejí počínat opatrně, aby je tamní orgány nevypátraly.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 30 258 USD dle KMC.

Závěr

Čína v minulém roce zakázala veškeré operace s kryptoměnami. V zemi tak nastal masivní exodus těžařů, kteří tak nacházeli místa po celém světě. Globálním lídrem těžby kryptoměn se tak staly Spojené státy americké.

Na celou studii Cambridge JBS se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: