BTC vs. AAPL – Krypto padá? Bitcoin i tak roste rychleji než Apple!

0
(0)

Rok 2017 nebyl legendární pouze ve světě kryptoměn. Americký akciový trh také prošel jedním z největších bull-runů v historii. Technologické firmy jako Apple (AAPL) nebo Alphabet (GOOGL) rostly o více než sto procent.

Bitcoin ve stejném časovém horizontu zaznamenal ještě větší zisky. Z ~1000 $ na začátku 2017 se dostal na neuvěřitelných 20 000 $. Tato hodnota se stala novým ATH, po kterém následoval propad o 85% na současných 3200 $.

I přes tento nepříjemný pád vykázal Bitcoin za poslední dva roky výrazně vyšší zisky než Apple.

Bitcoin vs. Apple – srovnání

Krátký pohled na graf Bitcoinu odhalí, že tato kryptoměna si v roce 2018 prošla (a stále prochází) nepříjemným obdobím. Rok trvající downtrend otřásl celou krypto-komunitou a už zase se ozývají nepřejícné hlasy, které tvrdí, že Bitcoin jde k nule.

BTC-USD

Pokud si však graf Bitcoinu porovnáme s dalšími aktivy, které přežily podobně bouřlivé období, můžeme si všimnout, že se zas nic tak hrozné neděje. Jde o přímo ukázkový graf bubliny, která na přelomu 2017/2018 praskla. Podobně vypadaly například akcie všech internetových firem v roce 2000.

graf bublinaAni pro Bitcoin není tato situace nic nového. Prošel si už několika bublinami. Ty nejvýznamnější (je jich už pět) naleznete v tomto článku.

Za poslední dva roky si Bitcoin připsal cca 220%.

Apple

Na druhé straně tu máme Apple – firmu, která má podle mnohých žebříčků nejsilnější značku na světě. Apple si v roce 2017, a hlavně v první polovině 2018, prošel podobným explozivním růstem. Chvílemi dokonce kapitalizace celé firmy přesáhla bilion dolarů!

APPLV lednu 2017 jste si jednu akci firmy Apple mohli koupit za ~115 $. V říjnu 2018 už stála 233 $. Potom následoval propad. Dnes už se AAPL obchoduje za 161 $.

Od ledna 2017 Apple vyrostl o 43 procent.

Pokles nepostihl pouze Apple, ale i další technologické firmy. V podstatě by se dalo říci, že celý americký akciový trh zažívá nepříjemné období.

Akce sledují i ​​obchodníci na Trading11. Pod tímto odkazem najdete analýzy některých akciových indexů. Jsou samozřejmě zdarma a dostupné každému, kdo má o ně zájem. Dnes na Trading11 vyšla analýza S&P. Rozhodně doporučujeme přečíst!

Přeloženo ze slovenského originálu, článek pro čtenáře Kryptomagazínu připravil Samuel S.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img