Britská letecká společnost uvádí, že 19 % letenek je nakupováno prostřednictvím BTC

3.7
(3)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bitcoin se stává stále populárnější a dokazuje to i nedávná zpráva soukromé britské letecké společnosti. Ta v minulém týdnu přišla se sdělením, že 19 % veškerých letenek koupeno právě prostřednictvím kryptoměny Bitcoin.

Bitcoin a letecká doprava

Letecká společnost PrivateFly, která má sídlo ve Velké Británii, minulý týden uvedla, že
19 % jejich ročních výnosů bylo generováno prodejem letenek prostřednictvím bitcoinu. Společnost uvádí, že tržby se zvýšily díky poslednímu cenovému rally u BTC.

Generální ředitel společnosti ShapeShift, Erik Voorhees zmínil tuto velmi překvapující zprávu ve svém příspěvku na Twitteru.

„ PrivateFly Bitcoin Jet vám umožní uložit prostředky na jejich účet, kde jsou lety účtovány na základně zůstatku na účtu, podle hodnoty kryptoměny v době rezervace – podobně jako v jakékoli jiné měně.“

Společnost PrivateFly začala s integrací plateb prostřednictvím BTC již v roce 2014. Od té doby však letecká společnost několikrát vylepšila svoje služby. PrivateFly mimo jiné uvedla, že 12 % všech letů, uskutečněných v prosinci 2020, bylo zaplaceno prostřednictvím kryptoměny.

Podle údajů společnosti v lednu letošního roku došlo k mírnému nárůstu prodeje, kdy 13 % všech letenek bylo prodáno prostřednictvím bitcoinu. Společnost se také pyšní tím, že zavedla nový program členství, který umožňuje cestujícím vložit své BTC na speciální účet, kde bude proúčtovaný s fiat měnou.

Závěrem společnost uvedla, že zaznamenaný skok v příjmech byl mnohem výraznější, protože cestující, platící prostřednictvím BTC, utratili více za dražší lety.

Závěr

Přestože společnost PrivateFly uvedla výhody plateb prostřednictvím kryptoměny, mnoho leteckých společností se nadále zdráhá přijmout bitcoiny. U leteckých společností masová adopce kryptoměn začne později.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 51 590 USD dle KMC. Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: