Brazilská kryptoburza byla licencovaná jako poskytovatel plateb

4.7
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Brazilská kryptoměnová platforma Mercado Bitcoin, s nově získanou licencí od centrální banky, se promění v poskytovatele platebních služeb. Tento krok umožní burze nabízet svým zákazníkům specifické služby v oblasti digitálního bankovnictví.

Brazilská kryptoburza a digitální bankovnictví

Dne 2. června letošního roku brazilská centrální banka udělila licenci pro poskytování plateb místní kryptoburze Mercado Bitcoin, jak oznámila místní média. Tato licence umožňuje společnosti zahájit své nové fintechové řešení s názvem MB Pay.

Generální ředitel mateřské společnosti Mercado Bitcoin 2TM, Roberto Dagnoni, v rámci získané licence centrální bankou prohlásil:

Získání souhlasu od centrální banky je pro nás klíčovým milníkem, který nám umožňuje další rozvoj našeho podnikání a vylepšení služeb pro naše klienty.

Vzhledem k postavení jako platební instituce, bude kryptoburza Mercado Bitcoin schopna nabízet specifické služby v oblasti digitálního bankovnictví pro brazilské uživatele, kteří drží kryptoměny na burzovních účtech. Tyto služby budou zahrnovat digitální investice s pevnými výnosy, sázení a další finanční transakce. V blízké budoucnosti se rovněž očekává uvedení debetní karty, která poskytne přístup k kryptoměnám.

Fintechové řešení společnosti Mercado Bitcoin bylo původně naplánováno na rok 2021, ale kvůli procesu regulačního schvalování došlo k jeho odkladu. Tato inovace byla oznámena v ten samý den, kdy bylo společnosti Mercado Bitcoin nařízeno vrátit skupině investorů více než 2 182 bitcoinů. Tito investoři tvrdili, že spoluzakladatel a bývalý manažer zadržel jejich finanční prostředky během údajného hackerského útoku v roce 2013.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 26 781 USD dle KMC.

Závěr

Brazílie se řadí mezi významné státy Latinské Ameriky, kde adopce kryptoměn dosahuje vysokých čísel. Mezi největší průkopníky této oblasti však stále patří El Salvador, který Bitcoin uznal jako svoji legální měnu. Na oficiální zprávu tamního portálu Valor Globo se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1] Přidejte se také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zábavní a zajímavý obsah.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img