Bittrex se dohodl s bankou – chystá se opustit Tether?

0
(0)

Zprávy a souhrny

O Tetheru už dlouho nebylo slyšet. Kontroverze z přelomu roku je dávno za námi a tato kryptoměna se pohodlně usadila v kryptosvětě. Používají ji všechny velké burzy. Binance, Bitfinex, Bittrex…

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com

Důvod je jednoduchý, pokud chcete vytvořit kryptoburzu, musíte si zabezpečit banku, která na vaše účty pustí fiat peníze zákazníků a nebude vás blokovat. Jde o velmi náročnou úlohu, jelikož většina bank vidí kryptoměny jako konkurenci a burzám rozhodně nepomáhá.

Bez možnosti obchodovat coiny za dolary však ve světě neprorazíte. Tether je skvělý kompromis, protože je (oficiálně) krytý dolary (1 USD = 1 USDT) a společnost Tether je k ostatním kryptoburzám více než přátelská.

Možný problém

Je tu však jeden problém. Můžeme Tetheru věřit? Je opravdu stoprocentně krytý fiatem? Existuje možnost, že Tether zkrachuje? Je to velmi nepravděpodobné. Jako nezávislá burza byste se neměli spoléhat na dobrou vůli konkurenční firmy. Bittrex proto v rámci diverzifikace rizika začal experimentovat s další kryptoměnou kryptodolarem – True USD (TUSD) a s reálnými dolary. Můžete se sami přesvědčit – po rozkliknutí tlačítka markets na hlavní stránce burzy, případně kliknutím na tento link.

Nápomocen vám může být tento screenshot:

bittrexZvláštní je, že Bittrex poskytl i jednoduchý způsob, jak vyměnit USDT za TUSD. Může tak efektivně nahradit Tetherové páry za páry s TUSD, případně expandovat svou nabídku dolarových párů.

Co vy na to? Přešli byste na Bittrex, pokud by vytvořil možnost poslat si peníze na bankovní účet, případně je nabít na burzu?

Nakonec  bychom chtěli upozornit na změny na webu Trading11.com. Část obsahu bude zpoplatněná a máme i další novinky. Více se dočtete v tomto článku.

Pokud se chcete dozvědět více ze světa kryptoměn, podívejte se na naše nejnovější video.

YouTube video

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: