Bitfinex: Indikátory na trhu naznačují stabilizaci ceny bitcoinu

5
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Analytické údaje z derivátového trhu po týdnu intenzivních cenových kolísání naznačují možnou stabilizaci bitcoinu, což by mohlo signalizovat dosažení jeho lokálního minima.

Bitfinex a analýza bitcoinu

Nedávná analýza kryptoměnové burzy Bitfinex naznačuje, že bitcoin může být na cestě ke stabilizaci po tom, co jeho cena minulou středu klesla na nové lokální minimum 53 219 USD. Pokles byl reakcí na obavy z masivního prodeje aktiv ze strany německé vlády a věřitelů společnosti Mt. Gox. Bitcoin se však od té doby opět dostal nad hranici 57 000 USD, přestože s tím přišlo zvýšení denní volatility.

Podle nejnovějších analýz by bitcoin mohl již dosáhnout svého lokálního dna. Informace získané z derivátového trhu ukazují na zmenšující se rozdíl mezi implicitní a historickou volatilitou, což by mohlo naznačovat, že obchodníci nyní očekávají, že se cena bitcoinu ustálí a zůstane v určitém cenovém rozmezí.

Další analýzy poukazují na to, že zájem o krátkodobé prodeje výrazně klesl, zatímco dlouhodobí držitelé pokračují ve zrealizování zisků ze svých investic. Ukazatel ziskovosti pro krátkodobé držitele naznačuje, že tato skupina nyní prodává za ceny nižší, než byly nákupní. To v minulosti často vedlo k obnově cen po uvolnění prodejního tlaku.

Kromě toho, nedávné prognózy Citibank predikují osm poklesů úrokových sazeb Federální rezervní banky v průběhu následujícího roku, což může mít dopad na ekonomickou aktivitu a dále ovlivnit trh s kryptoměnami.

Předpovědi Citibank, založené na slabých údajích o zaměstnanosti v USA a očekávaných poklesech, naznačují, že první snížení sazeb by mohlo přijít již v září. To by ve finále mohlo přinést další podporu pro trh s kryptoměnami.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 57 739 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ. Další informace o vývoji ceny kryptoměn naleznete v našich pravidelných analýzách.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img