Bitconová rally bude pokračovat, ale má to háček! Co říká makro expert Lyn Alden

5
(7)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Odborník na makro Lyn Alden říká, že makroekonomické podmínky umožní bitcoinu v příštích několika měsících růst. V čem je problém?

Rally příjde, říká Lyn Alden

V novém rozhovoru s Natalie Brunell Alden hovoří o makroekonomické situaci, která podle něj pro růst ceny digitální hotovosti vypadá příznivě.

Podle experta na makro se bitcoin historicky ukázal být navázán na likviditu USD, takže obvykle roste v ceně spolu s expanzí peněžní zásoby. Mírné uvolnění likvidity podle něj stojí za rally na BTC během několika posledních týdnů.

Lyn Alden předpovídá, že dojde k ještě většímu zhodnocení ceny krále kryptotrhu, nicméně trendy likvidity v delším časovém horizontu stále nejsou pro bitcoin optimální. Uvedl:

Historicky byl bitcoin jednou z nejčistších her s likviditou. Když se podíváte na různá měření domácí nebo globální likvidity, obecně když likvidita roste, je to pro bitcoin docela dobré a když likvidita klesá, bitcoin obvykle klesá nebo jde stranou.

Zhruba od začátku 4. čtvrtletí loňského roku začaly některé ukazatele likvidity klesat ke dnu a alespoň dočasně se vracet nahoru.

Makro guru dále uvedl, že nebýt debaklu FTX, tak by se BTC zotavil již dříve.

Takže to trochu zpozdilo rally, ale s tím, že se to trochu vyřešilo a teď se posouváme kupředu, si myslím, že bitcoin a další aktiva v ekosystému jsou v rally, což je ve skutečnosti rally likvidity. V zásadě vypadají indikátory likvidity v příštích několika měsících v pořádku, ale celkově z dlouhodobého hlediska stále nejsou v příliš dobré pozici.

Další mega výprodej?

Není to jednoznačné, ale odborník na makro je bullish na BTC. Zajímavá je pak jedna predikce, které se Alden ve svém shrnutí situace nevyhnul. Podle něj čeká bitcoin v určitém okamžiku před dalším býčím trhem náhlý „šok likvidity,“ který srazí cenu BTC dolů, aby znovu otestoval makro minima, než se rychle odrazí nahoru.

To by znamenalo podobný scénář, jako byl náhlý propad v březnu 2020.

Závěr

Alden navrhuje, že historicky bitcoin velmi silně koreloval s makrofaktory, konkrétně s likviditou. Na základě toho predikuje růst, ale může dojít i ke krátkému výprodejovému šílenství.

 

POZOR: Žádné uvedené údaje nejsou investiční radou. Článek slouží výhradně jako informativní a zpravodajský obsah. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech

Pořád jste v rámci cz domén pozadu. Kryptonovinky 24+hod před vámi. S tím by se mělo něco dělat 🙂

Magda

Víte, že je Lyn žena?

Apin

Pusťte si taky někdy k podcastům Lyn Alden i obraz. Podle hlasu to nevypadá, ale Lyn Alden je ženská:)

Petr

Lyn Alden je žena

spot_img