Bitcoinové fondy zaznamenaly nejsilnější týden odlivu od června 2021

4
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Institucionální investoři se minulý týden zbavili bitcoinových investičních produktů v hodnotě 133 milionů dolarů, což představuje nejsilnější týden odlivu od června loňského roku.

Podle posledního vydání týdenní zprávy Digital Asset Fund Flows společnosti CoinShares celkový odliv fondu digitálních aktiv za týden končící v pátek činil 120,1 milionu USD. Velké odlivy bitcoinů byly okrajově kompenzovány překvapivým přílivem ve výši 38 milionů dolarů za produkt FTX tokenů (FTT).

Během dubna trh opustilo celkem 310,8 milionů dolarů.

Proč je odliv tak silný?

Naposledy fondy BTC zaznamenaly tuto úroveň týdenního odlivu během silného medvědího trendu v červnu 2021 v důsledku velkého FUD ve zprávách, včetně toho, že Tesla zastavila platby v BTC za svá auta kvůli obavám o životní prostředí a Čína zavedla zákaz těžby kryptoměn.

Společnost CoinShares ve zprávě uvedla, že se nezdá, že by existoval silný indikátor toho, proč se minulý měsíc znovu objevila podobná úroveň medvědího investičního sentimentu, ale poukázala na několik potenciálních faktorů.

Stejně jako mnoho dalších špičkových aktiv a různých indexů akciového trhu, cena BTC za posledních 30 dní výrazně utrpěla a klesla zhruba o 18,2 % na 37 970 USD v době psaní tohoto článku. Mnoho přihlížejících to připisuje obavám, že inflace a nadcházející zvýšení úrokových sazeb Federálního rezervního systému způsobí další snížený cen BTC.

V širším pohledu celkové odlivy všech produktů digitálních aktiv sledovaných společností CoinShares od začátku měsíce do dnešního dne dosáhly 326,1 milionu dolarů, což naznačuje, že institucionální investoři se snaží eliminovat riziko prostřednictvím kryptoinvestic.

„Neodráží to stejnou medvědí náladu, jakou jsme viděli na začátku tohoto roku, i když se blížíme k odlivu ve výši 467 milionů USD, který jsme tu měli nedávno. Regionálně byly odlivy poměrně rovnoměrně rozděleny mezi Ameriku (41 %) a Evropu (59 %),“ napsal CoinShares.

Jak jsou na tom ostatní kryptoměny?

Nejbližší konkurent bitcoinu, ethereum, také v poslední době trpěl medvědím sentimentem, přičemž produkty nabízející expozici ETH utrpěly odlivy v hodnotě 25 milionů USD a odlivy MTD ve výši 82,3 milionů USD.

Na druhém konci spektra fondy vázané na kryptoburzu a platformu NFT FTT FTX zaznamenaly příliv v hodnotě 38 milionů dolarů, ale jelikož jsou fondy FTT zařazeny do kategorie „ostatní“, není jasné, zda jde o součást delšího trendu. Je pozoruhodné, že cena FTT se za posledních 30 dní také snížila o 24,5 %.

Investiční produkty Terra a Fantom také zaznamenaly menší přílivy ve výši 390 000 USD a 250 000 USD.

Závěr

Současná situace kolem inflace a zvýšení úrokových sazeb v USA kryptoměnám zrovna nenahrává. Investoři se stahují z trhu a vypadá to, že jsou připraveni trpělivě čekat na lepší příležitosti.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img