Bitcoinová NFT mánie se nekoná. Počet nově vytvořených Runes klesl o 99 %

4.3
(3)

Dne 13. května bylo na Bitcoinu vytvořeno 157 nových Runes, za které obchodníci těžařům zaplatili pouhých 3 835 dolarů.

Počet nových Runes klesl za posledních šest dní pod 250, přičemž pondělních 157 znamenalo 99% pokles oproti maximu z konce dubna. Mezi 26. a 30. dubnem bylo vytvořeno v průměru 14 700 nových Runes každý den, včetně rekordních 23 061 v pátek 26. dubna.

Runes je nový standard, který byl spuštěn ve čtvrtém půlícím bloku 20. dubna. Protokol umožňuje nadšencům do memecoinů a NFT zapisovat obrázky, audio a videa do bitcoinové sítě. Zpočátku poskytl solidní příjem bitcoinovým těžařům, kteří se snažili zmírnit dopad nedávného halvingu.

Ten snížil odměnu za vytěžený blok na 3,125 mincí, v současných cenách to odpovídá asi 200 000 dolarům. Od 20. dubna, kdy byly Runes spuštěny, bylo těžařům bitcoinu vyplaceno celkem 4,5 milionu dolarů na transakčních poplatcích, což vychází na zhruba 189 000 dolarů každý den.

Počet transakcí je stále velký

Navzdory poklesu počtu nových Runes tvoří transakce s nimi i v květnu většinu z celkových bitcoinových transakcí. Ty se z velké části uskutečnily na tržištích, jako jsou Magic Eden, OKX, Ordinals Wallet a UniSat.

Cílem Runes je podle Binance Research využívat blokový prostor efektivněji než jeho hlavní konkurent, tokeny BRC-20. Na rozdíl od BRC-20 jsou Runes kompatibilní s modelem nevyužitého transakčního výstupu (UTXO) Bitcoinu. Autor protokolu Casey Rodarmor nedávno zdůraznil, že jeho projekty nejsou budoucností financí, ale spíše něco, s čím se mohou fanoušci na Bitcoinu bavit.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img