Bitcoin vytvořil death cross – zatím klesl o 1 000 USD

4.3
(17)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Technická analýza často předpovídá události, které přijdou když se nezmění makroekonomické podmínky. Tento týden indikátory na grafu bitcoinu zaznamenaly takzvané překřížení smrti (death cross). Kurz ceny bitcoinu reagoval poklesem o 1 000 USD a podle některých analytiků ještě nekončíme. Jedná se o poslední propad před blížím se halvingem?

Nejprve se podíváme na současnou situaci. Překřížení smrti nastalo poklesem 100denního klouzavého průměru pod 200denní. Na denním grafu i hezky vidíme, že když v březnu na těchto dvou ukazatelích došlo k opačnému jevu – zlatému překřížení (golden cross), tak cena následně vyrostla o více než 10 000 USD.

Analytici předpokládají další pokles

Ihned po události, která samozřejmě spustila množství algoritmů, došlo k poklesu pod hranici 27 000 USD. Tam se nacházíme nyní. Analytici ale odhadují, že propad by nemusel být konečný. Soudí tak podle relativně slabé reakce býků na obranu supportu.

Známý analytik Rekt Capital již dlouhodobě avizuje návrat ceny bitcoinu k hranici 20 000 USD. To vše ve světle blížícího se halvingu v polovině dubna. Pattern, který aktuálně vidí na týdenním grafu, by se mohl podobat situaci před halvingem z roku 2019.

Závěr

Jsou samozřejmě i analytici, kteří za současnou situací vidí jen odraz pro býčí trend. Crypto Rover na 3denním grafu vyznačil klesající trendovou linii, po jejímž překročení vidí začátek býčího trendu.

Osobně ale předpokládám, že minimálně těch 25 000 USD otestujeme a aktuálně se kloním spíše k názoru pro pokles. Nevidím totiž žádnou blížící se makroekonomickou událost, která by dokázala dodat trhu vzpruhu a otočit klesající trend. Medvědi aktuálně vítězí a navíc je pátek třináctého. Tak si dávejte pozor.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 17

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img