Bitcoin tvoří medvědí divergenci – přijde před halvingem ještě propad na 46 000 USD?

5
(18)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Po čtyřech týdnech zelených svíček a nárůstu skoro o 25 % si bitcoin zaslouží prostor pro nějakou tu konsolidaci. Tento týden se pohybujeme v poměrně úzkém pásmu a aktuální cena je jen mírně nižší než byla v pondělí ráno. Projdeme dnes spolu jednotlivé grafy a pokusíme se najít směr, kam by mohl kurz ceny bitcoinu směřovat dál.

Začneme na hodinovém grafu. Jak jsem již řekl, tak tento týden se spíše pohybujeme do strany. Navíc v pondělí měli ve Spojených státech svátek, takže i pondělní objemy jsou poměrně slabé. Čeho si ale můžeme všimnout je úterní krátký výstřel vzhůru a okamžité zamítnutí během otevření newyorské burzy.

Hodinový graf nám ukazuje spíše medvědí trend, když neustále hledá nižší high a nižší low (vyznačil jsem oranžově). I MACD indikátor ukazuje, že v následujících hodinách se spíše chystáme hledat další low. Na hodinovém grafu bych byl tedy spíše medvědí.

Pattern vlajky ukazuje cíl kolem 60 000 USD

Podíváme se na to teď z větší perspektivy. Na čtyřhodinovém grafu vidíme, jak nám kurz krásně rostl poměrně dlouhou dobu. Logicky se nyní potřebujeme nadechnout před dalším růstem. Do grafu jsem zakreslil potenciální pattern vlajky. Při předpokladu prolomení během dneška nebo zítřka by potenciální cílová úroveň v příštích dvou týdnech přesáhla 60 000 USD.

Denní Fibonacciho retracement potvrzuje důležité úrovně

Na denním grafu jsem vyznačil Fibonacciho retracement, kde jako základnu používám několikrát otestovaný support z loňského léta. Vidíme, že úrovně velmi pěkně sedí a dokonce i 50 % úroveň potvrdila Dowowu teorii o velmi častém obratu trendu. Při využití této logiky nám vychází support kolem úrovně 46 500 USD a rezistence kolem 60 000 USD. Tam ukazuje i potenciální cíl patternu ze čtyřhodinového grafu.

Týdenní graf ukazuje varování ve formě medvědí divergence

Týdenní graf ukazuje býčí trend již od října loňského roku. Všichni víme, že trend je primárně tažen podáním žádostí o spotová ETF na bitcoin a od ledna jejich prodejem po úspěšném schválení. Jako varování nám tu ale slouží Relative Strength Index (RSI). Ten nám vytváří medvědí divergenci.

Týdenní graf je pro nás z dlouhodobého hlediska samozřejmě důležitý a navíc RSI na hodnotě kolem 80 bodů značí překoupený trh a potenciální pokles. Samozřejmě, že máme teprve neděli dopoledne a do uzavření se graf klidně ještě může změnit. Ale dal bych si na to pozor.

Analytici již slaví býčí trh

Z jednotlivých grafů jsem rozhodně na vážkách. Hodinový je medvědí, čtyřhodinový býčí a týdenní varuje před možným poklesem. Podíváme se tedy co si myslí populární analytici ohledně současné situace.

Známý analytik Crypto Rover ukazuje na změnu v chování krátkodobých investorů (chcete-li spekulantů) a dlouhodobých (HODLerů). Při každém býčím trhu a růstu ceny došlo k růstu počtu spekulantů a poklesu dlouhodobých držitelů. A podle dat se nám tato situace začíná opět opakovat. Bere to jako znamení, že býčí trh začal.

Podobný názor má i Titan of Crypto, který na grafu ukazuje potvrzení vstupu bitcoinu do druhé fáze býčího trhu.

Samozřejmě nejsou všichni ve shodě. Analytik ChiefraT poukazuje na čtyřhodinový graf a varuje před potenciálním masivním poklesem.

Jak tedy vidím příští týden?

Co si z toho teď odnést? Některé grafy jsou býčí, některé medvědí a podobně je to i s populárními analytiky. Dlouhodobě jsem na bitcoin rozhodně býčí a opakuji, že letos předpokládám pokoření All-time high (ATH). Příští týden se ale opět kloním spíše na stranu medvědů. A hned vám řeknu proč.

Aktuálně mají obchodníci primárně otevřené dlouhé pozice a jsou za ně ochotní platit. Většina je tedy býčí a předpokládá potvrzení patternu vlajky a raketový růst. Jednoduché a snadné. A to se mi nelíbí. Většina se často mýlí.

Dalším důvodem pro mě je aktuální graf likvidací těchto pozic. Pohled na týdenní graf likvidity mi ukazuje nahromadění kolem 52 200 USD. Tedy horní strana patternu vlajky s potenciálním vybráním bez nutnosti prolomení. A dost likvidity se nám tvoří i pod současnou cenou. Tam si podle mě kurz ceny bitcoinu taky dojde. I s ohledem na páteční uzavření futures na CME (51 200 USD). Ve většině případů má kurz tendenci se na páteční úroveň znovu na počátku týdne vrátit.

Příliv financí do spotových ETF na bitcoin začíná brzdit

Věřím tedy, že kurz ceny bitcoinu se ještě vrátí k otestování 78,60 % Fibonacciho retracementu z denního grafu. Historicky před halvingem docházelo k propadu a nemyslím si, že by to tentokrát mělo být jiné. Máme tu sice spotové ETF, které nám v posledních týdnech táhnou prodeje a cenu, ale i tento trend nemůže vydržet věčně. Při pohledu na týdenní statistiku by se dalo možná i říci, že tento trend již výrazně zpomaluje. Tento týden jsme měli dokonce již jednu denní změnu zápornou a celkový součet za týden není nejvyšší (ano, vím že týden byl v USA jen čtyřdenní, ale ani ten jeden den by to asi nezachránil).

Osobně jsem tedy pro příští týden spíše medvědí. Předpokládám otestování 50 000 USD (psychologická hranice) a při prolomení i možný pokles na 46 600 USD. Pak bych čekal výraznější odraz a růst na 60 000 USD. Uvidíme, jak se vyvine dnešní večer. Příští týden nás z makroekonomického pohledu čekají výsledky růstu HDP ze Spojených států a Evropy. Ty nám naznačí, kam se bude ekonomika pravděpodobně dále ubírat.

A jako vždy. Celý článek je jen a pouze vyjádřením mého osobního názoru. Pro vás se nejedná ani o investiční radu nebo jakékoliv doporučení. Udělejte si vlastní průzkum a na základě něj se rozhodněte. DYOR.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 18

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Miloš

Korekce je zbožným přáním všech co chtějí dokoupit za lepší cenu, ale dolů se bitcoinu prostě vůbec nechce a já bych do shortu nešel nemá to dle mě potenciál, long je jasnej je jen otázkou času a tohle ví všichni..

Bart

Nelze sázet jen na růst. To šlo v začátcích, kdy se btc etabloval na trhu a proto rostl víc než by kdo čekal. Nikdo.neznal strop a rada lidi sla do rizika, kdy nakupovali v růstu jako zbesili. Rada jich také ve finále prodělala a nebo pak roky čeká na další rustovou vlnu.

Ale tahle doba buď už skončila nebo brzy skončí. Nelze čekat, že se najdou další a další investoři, kteří půjdou znovu do rizikaa budou nakupovat na hodnotách blízkých minulému ATH.

A pak tu jsou holderi, lidé kteří ještě stale věří, že pouhým držením aktiva v budoucnu vydělají majlant. Ti asi nakupují kdykoli. Ale i oni nakonec pochopí, že takhle jednoduché to prostě není a své pozice buď opustí a nebo začnou aktivně obchodovat.

Kromě toho je na trhu značná manipulace velkými hraci. Jen díky nim jsme kde jsme. Ale ani těm se nevyplatí manipulace nad hodnoty, kdy začínají větší výprodeje.

Samozřejmě nevíme, v které části časově osy se nyní nacházíme, ale vzhledem k tomu, jak se vždy růstu zastavujou kolem 50tis, tak bych řekl, ze už trh zná pomyslný strop. Rozbít to může jen nový růst do nebe, ale s ohledem na výše uvedené je to čím dál tím méně pravedopodne.

A ano, aktivní obchodníci proste musí čekat na lepší ceny. Levne koupit, draze prodat…Takhle se prostě vydělává :).

Nemam

Uplne bych nesouhlasil… A co inflace + tisknuti penez? I tether “tiskne” a tim se pak sroubuje cena krypta jedna basen… Celkove se tohle odvetvi bude v dalsich letech silne rozvijet a penize do nej budou jen proudit. At zije spekulace. Peace

pietro

Samé kecy, kámo..

Jindra

Nesouhlasím. V postatě úplně vše k růstu zajistí tisk FIAT peněz a s tím související inflační orgie. Jsme v době, kdy už se řeší jenom jestli se budou peníze tisknout extrémně a nebo “jenom” hodně. O tom, že BTC je nové zlato se se paradoxně rozhodlo v roce 1976 (konec fixace dolaru na zlato).

Bart

A co jiné kryptomeny? To není inflace? Kdyby byl jen BTC, tak neřeknu. Ale v tomhle stavu co to teď na kryptotrhu je to má daleko od toho, o čem pisete. Na co je dobré, když je počet coinu omezený, když není omezený počet měn?

Chápu, že potřebujete v tom prohnilem světě něčemu věřit. Tak jasně, určitě se najde ještě strašně moc lidi, co budou btc nakupovat jako blázni za jakoukoli cenu jen proto, aby jste vy na tom mohli vydělat jmění. Protože jiná cesta, jak jít dál nahoru prostě není, jen tím, že se bude dál nakupovat. Držím palce 😉

Poslední editace 1 měsíc před přes Bart
Nemam

“na co je dobré, když je počet coinu omezený, když není omezený počet měn?” To je nejaky uplny blabol ne? Zni to jen me jako nejaky logický lapsus?
Ano jina cesta nez, ze se bude kupovat za stale bezcenejsi penize, kterych bude cim dale vice, neni + je potreba, aby tomu ostatni verili a cinili tak, coz se da predpokladat, ze budou (tohle totiz lidi bezne delaji). Ono ve vysledku cokoliv se da podrobit zpochybnovani, jelikoz nic na tomto svete jisté není a domnělých jistot ubývá (alespoň to tak vypadá). Koupíš si barak- mas jistotu, ze ti ho v prubehu zivota neseberou? Ze ho budou moci zdědit tvy potomci? Cokoliv muzes podrobit tomuto zpochybnovani. Lepsi bejt spokojenej, zit v miru a zachovat si cistou hlavu na premysleni. A kdyz dojde k nejhorsimu, tak je jisty jen jedno: co jsi sežral, ojel a procestoval, to uz ti nikdo nesebere. Amen 😀

Bart

Ono nemusí vůbec dojít k nejhoršímu. Prostě jen z btc nebude zlato a přijdete i peníze. Nic horšího se nestane. A radovat se budou zas ti, co si nechali dolary. A nebo třeba DogeCoin :). Protoze by fiat skoncil a zuslato neomene mnozstvi ruznych kryptomen, tak se bude razit o sto sest dal. A pokud by zuslala jen jedna, dve nebo pet, tak vsichji ostatni prijdou o pekize. To uz nejakou logiku ma, nebo mate lepsi scenar, jak to teoreticky zaridit? Teorie je jedna vec, ale praxe byva casto uplne jina. Ale máte pravdu, že když nejde o život, nejde nakonec o nic.

Jinak o konci fiatu a konkretně dolaru se mluví už dávno, levicové kruhy to mají jako mantru. Skončí dolar a přijde nový spravedlivý svět. Ale ten ktyptomenovy nehrozí. Chápu, že vás trápí inflace, ale jste minoritni. Většina lidí má dluhy, chtějí je mít a inflace jim pomáhá je splatit. Peníze má jen menší část populace a buď je umí vydělat a nebo investovat, většinou obojí, takže ani oni by nechtěli svět, kde nikdy nedostanete v praci přidáno a kde se vyplatí s každým nákupem čekat, až bude mít vaše kryptopeneznka větší kupní sílu….

Poslední editace 1 měsíc před přes Bart
Bart

A ještě dovětek. Investice mají různou rizikovost. Což prakticky znamená pravedopodbnost, že budete mít ztrátu nebo přijdete o vklad. Je zcela jiná míra rizika u nemovitosti a jiná u kryptomen. Nemovitosti jsou velmi málo rizikové a kryptomeny velmi.

Ve vašem srovnání tedy srovnavate nesrovnatelne. A pokud tohle nevíte, tak se raději investování obloukem vyhněte….:)

Nemam

Ja to s temi nemovitostmi myslel trochu jinak, obcas to chce vic cist mezi radky 😉

Bart

To já neumím ale zrovna neumím, fantazii mam slabou 🙂

Strushpytel

Modli modli.

spot_img