Bitcoin stále není připraven pro každodenní platby

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bitcoin, největší kryptoměna světa, se podle řady odborníků i centrální banky El Salvadoru stále není ideální pro každodenní platby za zboží a služby. Kryptoměnu velká část investorů stále považuje spíše jako investiční nástroj. Proč tomu tak je?

Bitcoin a jeho problémy

Nejdůležitější kryptoměna světa je s námi již několik let a za tu dobu urazila velkou cestu. Třináct let existence bitcoinu stačilo, aby se o kryptoměnách mluvilo jak v masových médiích, tak i ze strany vládních činitelů a významných osob ze světa financí.

O bitcoinu se často hovoří jako o budoucnosti peněz, poslední průzkumy a zkušenosti ze strany obchodníků hovoří o stále přetrvávajících problémech na straně kryptoměny. Není proto žádným tajemstvím, že naprostá většina investorů považuje bitcoin za dlouhodobého uchovatele hodnoty.

Ačkoliv stále roste adopce kryptoměn i mezi obchodníky, bitcoin se stále potýká s problémem škálovatelnosti a vysokými poplatky. To nehraje příliš každodenním platbám. Překvapivý vývoj nastává však u Lightning Network, kde objemy transakcí BTC za poslední rok vzrostly o více než 400 %.

Zpráva centrální banky El Salvadoru například uvádí, že platby prostřednictvím bitcoinu jsou na vzestupu, obyvatelé však stále nejsou připraveni používat kryptoměnu ke každodenním platbám. Corbin Fraser z Bitcoin.com uvádí:

„Případy použití remitencí a P2P hotovostních plateb se přesunuly na jiné blockchainy s vyšší propustností a nižšími poplatky. Pro bitcoin bude těžké opět zavést koncept denní plateb svým uživatelům a dalším komunitám.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 23 519 USD dle KMC.

Závěr

Bitcoin a další kryptoměny mají před sebou stále dlouhou cestu. Adopce kryptoměn je ve světě však stále na vzestupu a dalších několik let se tak dít stále bude. U nemovitostí a prodejců luxusního zboží a služeb se popularita platby prostřednictvím BTC výrazně zvyšuje.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací o vývoji kryptoměn a dalších zajímavostech se neváhejte přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

15 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
blbe

Ty jsi chytrej jak Salamounovo hovno,ty exekutore a multimilionari !

Frmenice@seznam.cz

Ty musíš být totálně vylízaný demente stejně jako Musk.Žijeme v digitální době a bitcoin je budoucnost proto do něj investují banky a instituce a tebe jako dementa který škudli peníze na účtu sežere inflace

Bodhir

Souhlasím a tohle bude problém #Bitcoinu, protože se do toho zapojují ve velkém banky a korporace. Miluji #BTC ale vnímám ho jako geniální beta verzi, která nám měla ukázat co všechno je možné když to děláš pro lidi. Ale všichni jsme museli tak nějak tušit, že přijde něco většího, namodelovaného ještě dokonaleji než #BTC ale s větším rozsahem možností. A přinutí nás doslova jít proti stávajícímu bankovnímu kolotoči.

Standa

..říká pan Vejkap z Nemajnic, velký to myslitel, dle svých slov „majitel několika exekutorů“ ..:-))

Soudce Ti

Standa
Odpovědět na Soudce Ti
1 den před
A ty jsi posranej od hlavy až k patě, od narození až do teď a jako posranej i umřeš. Posranej přizdisráčskej život. Gratuluju.

5
Odpovědět
Standa_maly_dick
Standa_maly_dick
Odpovědět na Standa
1 den před
Stando ty jsi se narodil s malym pipikem co …

Wake up !!!

Jak chtěl Jarda přijít k penězům:
Kriminalisté navrhli obžalovat muže, který těžil virtuální měnu bitcoin s pomocí počítačů vystavených v prodejnách elektroniky. Za neoprávněný přístup k počítačovému systému mu hrozí půlroční až čtyřleté vězení. Informoval o tom mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.

Noname

Vzpamatujte se, krypto NEBUDE „NIKDY“ normální platidlo místo peněz, když na začátku roku stojí BTC 70K USD a po pár měsících má hodnotu 19K. To jako výplatu dostávat fakt nechceš!!!! Nebo snad někdo chce výplatu ve měně, která o pár měsíců spadne o 80%.

Wake up !!!

Hazard vždy lákal lůzu a stracene existence.
Krypto je ta největší hazardní hra.

Prober se !!!

Jste příkladem omezeného a krátkozrakého uvažovaní. Podívejte na to z pohledu delšího časového horizontu. Pokud si spoříte do BTC nebo ho přijímáte za služby několik let tak se inflaci a celkovému dění ve světě můžete jen smát.

Standa

No to ses Vejkape těma svýma pojednáníma o diamantech solidně odkopal; takhle totiž obchod s diamaty vůbec nefunguje. Smůla, no..

Ladislav

Ta likvidace opravdu je teď možná,ale časem půjde zase nahoru.
V býčím trhu jde výrazně nad svou skutečnou hodnotu a na medvědím trhu půjde zase pod svou skutečnou hodnotu.
Je to stále se opakující cyklus.
Na BTC sice parazitují velcí hráči a manipulují s cenou,ale to se děje téměř u všeho.
BTC není podvod ,byl navržen pro možnost se odtrhnout od bank,jeho účel nebyl množit další fiat peníze.
https://www.tradingview.com/x/4kpk1Y4b

Wake up !!!

Dobrý záměr byl brutálně zneužit.
Kdo to nevidí je jen zaslepeny omezenec,kterému se nechce makat a chce přijít k penězům .
Přesně na debilitě milovníků krypta je celý ten podvod postaven. Pečení holubi létají přímo do chřtánu.

Bodhir

Není nahodou náš bankovní systém učebnicovým příkladem vámi zmiňované ponziho pyramidy?
Nebo jste tady vychrlil tenhle blábol jenom proto, že jste žádný #BTC nekoupil, nerozumíte tomu a teď jak typický Čech sprostě závidíte a máte radost z cizího neštěstí? To bych Vas totiž musel sklamat. Bitcoin tady bude déle než #EUR a #USD.

#CULTDAO změní tuhle bankovní hru.

Wake up !!!

Investiční diamanty mi přijdou jako lepší a jistější volba. Přenosné implantované do kůže, do zubů, šperky a kdokoliv dá okamžitě prachy na dřevo za diamant.
BTC má mnoho limitujících faktorů, než dojde k obchodu.
Já žiju opravdově a ne virtuálně !!!

Prober se !!!

Dobrý den, opravdu kdokoli? Jste si tím jist? Já bych si od vás žádný diamant nekoupil, jelikož nemám jak ověřit že je to opravdu diamant. Co když je syntetický nebo je to jen nabroušené sklíčko. To samé platí pro zlato. Jak si každý může zajistit ověřitelnost? Máme snad mít doma každý chemickou laboratoř a být odborníkem na chemii nebo mít přístroje které to zvládnou ověřit?

Reklama: