Bitcoin se připravuje na golden cross, který naposledy odstartoval 170% nárůst ceny

4.8
(13)

Bitcoin vysílá býčí signály na nižších časových rámcích, může však kryptoměna překonat klíčovou rezistenci?

Údaje z TradingView ukazují, že se cena BTC drží blízko nejvyšších úrovní z poloviny dubna. Likvidita na úrovni 67 000 dolarů a výše však omezuje další růst. V době psaní článku činila celkem asi 75 milionů dolarů podle údajů monitorovacího zdroje CoinGlass.

Bitcoin je sice stále pod historickými maximy, přesto však cena vyvolává pozitivní reakce. Populární pseudonymní obchodník Moustache upozornil zejména na dvě trendové linie. „Golden Cross (zlatý kříž) 12h-Chart na $BTC se blíží,” sdělil svým followerům v části jednoho ze svých posledních příspěvků na X.

Ke zlatému kříži dochází, když se kratší klouzavý průměr překříží nad jeho dlouhodobějším ekvivalentem, přičemž naposledy k němu došlo v říjnu loňského roku – těsně předtím, než si Bitcoin připsal většinu svých posledních zisků. „K poslednímu býčímu křížení došlo před více než šesti měsíci. Bitcoin od té doby vzrostl o více než 170 %,” dodal Moustache.

Další obchodník Titan of Crypto si všiml, že indikátor Ichimoku Cloud také kopíruje nynější trend. „Zdá se, že bitcoin opakuje stejný vzorec z počátku roku 2024,” stálo v části jeho příspěvku. Dodal, že BTC si při posledním splnění požadavků Ichimoku připsal více než 60 %.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img