Bitcoin před halvingem vstoupí do “nebezpečné” oblasti

5
(10)

Bitcoin v období před halvingem čeká vstup do “nebezpečné zóny”, ale generální ředitelé kryptoměnových firem zůstávají optimisty.

Z historického chování Bitcoinu víme, že v týdnech před půlením často docházelo k poklesu jeho ceny. Během příštího týdne by se podobný pohyb mohl zopakovat.

Propady ceny BTC v obdobích před halvingy

Uznávaný analytik kryptoměnového trhu, který na síti X vystupuje jako Rekt Capital, zveřejnil 17. března zajímavý příspěvek.

Za 2 dny Bitcoin oficiálně vstoupí do ‘nebezpečné zóny’ […], kde začaly historické předhalvingové retracementy.

Doplnil, že v minulosti v období 14 až 28 před půlením, hodnota Bitcoinu klesala. Během období před půlením v roce 2016 se cena Bitcoinu během této doby propadla o 40 %. V roce 2020 jsme pak viděli pokles o cca 20 procent.

V lednu Rekt Capital předpověděl, že zhruba 60 dní před halvingem dojde k “pre-halving rally”, po níž bude následovat “pre-halving retrace”. To vše zhruba jeden až tři týdny před halvingem.

Předpověď se ukázala jako správná. Bitcoin začal v polovině února prudce růst a v březnu mnohé dále překvapil, když překonal své historické maximum z předchozího cyklu ve výši 68 990 USD. Bylo to vůbec poprvé, co se Bitcoinu podařilo něco takového ještě před půlením.

Další halving by měl nastat někdy v druhé polovině dubna. Odhady mluví o 19. – 22. dubnu 2024. Aktuálně cena Bitcoinu již klesla o 8,5 % ze svého historického maxima ze 14. března letošního roku. Tehdy se BTC dostal až na 73 835 USD za minci.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 67 171 USD dle KMC.

Šéfové společností Crypto.com a Binance jsou optimističtí

Generální ředitel společnosti Binance, Richard Teng, 17. března na akci v Bangkoku svým posluchačům řekl, že očekává, že Bitcoin bude rekordy lámat i nadále. Do konce roku by se jeho cena měla vyšplhat nad 80 000 USD.

Teng prohlásil, že Bitcoin “teprve začíná”, a poukázal na velké alokace institucionálních investorů do této kryptoměny prostřednictvím nových burzovně obchodovaných fondů (ETF) ve Spojených státech.

Šéf Binance uvedl, že předpovídá, že Bitcoin překročí 80 000 dolarů “s tím, jak se bude na jedné straně snižovat dostupná nabídka a na té druhé pokračovat poptávka. Nebude to ale “přímka” a po cestě dojde k cenovým výkyvům.

Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Crypto.com Kris Marszalek pak 15. března řekl, že nedávný pokles ceny Bitcoinu byl “zdravým krokem, který odstranil část nahromaděné páky”.

Dodal, že jeho burza vidí, že Bitcoin je na vzestupu, který naposledy zaznamenal na přelomu let 2020 a 2021. Tehdy se během tří měsíců vyšplhal z necelých 20 000 USD na více než 60 000 USD. Dodal, že současná volatilita je “ve skutečnosti docela nízká (ve srovnání s tím, co jsme viděli v předchozích cyklech)”.

Marszalek očekával, že cena bitcoinu bude “stabilně narůstat” a že bude docházet k podstatně “méně náhlým pohybům”. Důvod je podle něj jasný – jedná se dle jeho slov o aktivum, které chcete držet desítky let, nikoliv dny nebo týdny.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fana
Hodnocení článku :
     

Že by těžaři před každým halvingem prodávali, aby měli hotovost,

než se po něm cena stabilizuje ?

Vilemina

Hlaving zeru!

spot_img