Bitcoin pomáhá uprchlíkům posílat peníze domů

0
migrace, migrant, bitcoin
Zdroj: wikimedia.com

Globální remitentní trh se pohybuje okolo půl bilionu amerických dolarů a meziročně roste. Pro uprchlíky bez dokladů však může být posílání peněz do své domoviny poměrně obtížné. Proto nastupuje Bitcoin, který nabízí záchranné lano.

Globální měna a migrace

Podle nejnovější zprávy výzkumné společnosti Arcane Research pomáhá nejdůležitější kryptoměna světa migrantům z různých zemí zasílat peníze do své domoviny. To platí zejména pro neregistrované migranty, kteří čelí mnoha právním a finančním překážkám ze strany státu.

Výzkumná společnost Arcane Research ve své zprávě uvádí, že technicky zdatní jedinci dokáží obejít překážky a zasílat tak peníze svým rodinám. Přistěhovalci si vybrali digitální aktiva, protože umožňují mezinárodní, bezcelní, levné a rychlé převody peněz bez jakékoli byrokracie.

K užití kryptoměn totiž stačí pouhé připojení k internetu a vytvoření vlastní kryptoměnové peněženky. Ve zprávě Arcane Research se dále uvádí, že popularita peer-to-peer trhů mezi přistěhovalci nadále roste.

Nejčastější platební metodou jsou dárkové karty (poukazy), které obcházejí bankovní omezení a požadavky KYC. Ve zprávě Arcane Research stojí:

„Obchod s dárkovými kartami pomáhá nelegálním přistěhovalcům převádět hodnotu dané karty na přátele a rodinu ve své domovině. Tento způsob je velmi populární v Severní Americe. Přistěhovalci v západních zemích přenášejí hodnotu do zahraničí prostřednictvím dárkových karet Paxful“

Přestože se tento proces dárkových karet může jevit jako velmi neobratný, je mnohem rychlejší a levnější než tradiční metody. Arcane Research také zjistila, že společnost Paxful má až čtyřnásobek objemu obchodování ve srovnání s předními kryptoburzami v Severní Americe.

Závěr

Kryptoměny v otázce migrace mohou být velmi spekulativní. Ačkoliv může Bitcoin a další kryptoměny pomáhat rodinám ve státech třetího světa, může také podporovat masovou nelegální migraci a problémy s ní spojené. Bitcoin se tak stává „pouhým“ finančním nástrojem.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře