Bitcoin nabírá sílu a roste zpátky nad 66 000 dolarů. Je krypto trh v ohrožení, když klesá akciový trh?

3.6
(20)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin dokázal využít cenový support, který se nachází kolem 60 000 dolarů. Cena po odraze od zmíněné hladiny postupně pokračuje v růstu a díky tomu se nynější cena nachází zpátky nad 66 000 dolary. S nemalou pravděpodobností se proto vrátíme na cenové vrcholy, kde se přirozeně bude zase rozhodovat o průlomu nebo pullbacku ceny.

Bitcoinu, a vlastně celému kryptoměnovému trhu, moc nepomáhá fakt, že akciové trhy zaznamenávají nemalé kurzové ztráty. Některé technologické akcie se propadly i o 35 %. A to za předešlých několik týdnů. Můžeme proto konstatovat, že se bitcoin moc pěkně drží. Ale na jak dlouho? Cena bitcoinu posílila o opravdu velká čísla, ale korekce byla minimální.

Poslední video analýza na bitcoin a makro

Ohrožuje bitcoin pokles na akciovém trhu?

Akciové trhy mnohem viditelněji začaly negativně reagovat na očekávání ohledně úrokových sazeb, což bylo zapříčiněno horšími výsledky ohledně inflace. My díky tomu víme, že je vlastně celý finanční trh pod ohromný tlakem, což může skončit hodně špatně.

Bitcoin na řečené očekávání také reaguje, ale zatím nedochází k soustavnému poklesu. Udeřila akorát volatilita, což znamená, že se cena bitcoinu pořád snaží udržet všechny své zisky. Nicméně je otazné, jak dlouho se trhu bude dařit.

Poznámka
Jistou dobu upozorňuji na to, že už nevidím žádné spekulativní teze, o které se mohou spekulanti a investoři opřít. Mohlo se spekulovat na bitcoinová ETF, halving bitcoinu a brzký pokles úrokových sazeb v letošním roce. Nic z toho už nyní nemáme.

Obecně celý kryptoměnový trh je pod obrovským tlakem a původní očekávání se mohou rozplynout jako pára nad hrncem. Neexistuje totiž v současnosti nic, co by podepřelo pokračování ve spekulacích. Samozřejmě halving a bitcoinové ETF má dlouhodobě na cenu příznivý vliv. Leč krátkodobě, velké cenové růsty, jsou dílem psychologie.

Proto se neukvapujte a nedělejte nic na základě emocí. Držte se svých plánů, které máte. Jestli žádný investiční plán nemáte, nějaký si vytvořte. Lepší i špatný plán než žádný. Jelikož si tím zajistíte, že nebudete spekulovat a investovat na základě svých emocí.

Info
Chceš být v obraze ohledně trhů a ekonomiky? Sleduj můj profil na Xku.

Bitcoin posiluje a čeká nás asi retest 74 000 dolarů

Cena bitcoinu se pořád vyvíjí v rámci zakresleného boxu. Je to pro cenu jako klec, ze které není lehké uniknout. Jestli jste ovšem býci, měli byste být za tak velkou konsolidaci opravdu rádi. Když se totiž podaří průlom nahoru, vězte, že se cenový růst ještě hodně prodloužit. Čím déle cena konsoliduje, tím větší pohyb lze očekávat. Zde tudíž platí přímá úměra. Nic však není zaručené.

To samé však platí, když se cena propadne z boxu směrem dolů. Když trh dovolí pokles ceny bitcoinu pod 60 000 dolarů, další zastávku vidím až na 52 000 dolarech. Nepřekvapil by mne ani pád na 38 000 dolarů a to už bychom zase cítili onen strach. Mimochodem, pokles na 38 000 dolarů je stále v „rozmezí scénáře“ býčí varianta. Ačkoliv by mělo hodně lidí jistě nahnáno.

Na základě indikátoru RSI si trh stále drží svou sílu. Hodnoty indikátoru setrvávají nad 70 body, z čehož usuzujeme, že je obrana ze strany kupců hutná. Leč na MACD indikátoru se schyluje k medvědímu signálu v podobě překřížení křivek.

Závěrem: Vyhraje býk nebo medvěd?

Cena bitcoinu má bohužel tendenci se vracet k těm 60 000 dolarů. Jestli se v tomto týdnu nepodaří růst k horní hraně boxu, osobně bych to bral jako špatný signál.

Ačkoliv je obecně vzato pokles na akciovém trhu negativní faktor, na stranu druhou se určitě může nějaký kapitál přesunout do bitcoinu. Záleží ovšem na sentimentu na trhu. Předtím to bylo lehké, protože nás čekal halving a bitcoinová ETF. Nyní už to tak lehké být nemusí.

Tak se snad brzy přesvědčíme.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.6 / 5. Počet hlasujících 20

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img