Bitcoin může klesnout až na 19 000 USD

4.1
(16)

Obsah

Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Včera jsme zažili pokles ceny bitcoinu o 3 %. Někdo panikaří, někdo dokupuje a někdo vyčkává. Jsou ale i analytici, kteří varují před dalším poklesem, který může přijít. Vyhlížejí cenovou hladinu kolem 19 000 USD. Klesne kurz ceny bitcoinu tak nízko nebo budeme brzy zase růst?

Populární obchodník a analytik Crypto Tony ukazuje na 3denním grafu vytvoření patternu dvojitého vrcholu. Z něj lze tedy vyčíst případný další pokles. Jako klíčové supporty označuje 25 000 USD a 20 000 USD. Nejen historicky, ale i psychologicky.

I další obchodníci vidí pokles jako pravděpodobný. Berou v potaz dlouhodobý stranový pohyb ve velmi úzkém cenovém pásu a pozvolný pokles posledních pár dní.

Samozřejmě, že většina analytiků očekává tento týden zvýšenou volatilitu. Souvisí to se zasedáním Fed. Sice všichni téměř jistě tuší, že navýšení základní sazby bude o 25 bazických bodů, ale jsou již i tací, co tam vidí navýšení o 50 bodů.

Závěr

Většina analytiků se ale shoduje v hladině supportů. V případě poklesu je první silnější pásmo kolem 25-27 000 USD. Při jeho prolomení se dostáváme až do pásma mezi 19 a 20 000 USD. Osobně ale nepředpokládám, že tam dojedeme nějak rychle. Stále je ve hře spousta pozitivních faktorů, které mohou kurz ceny velmi rychle otočit zase směrem vzhůru. Někteří analytici naopak v grafech vidí jasný počátek býčího trhu. Nechme se překvapit, jak moc vysoká volatilita nás zítra čeká a jestli vyhrají býci nebo medvědi. A nezapomeňte, že většina se často mýlí.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 16

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img